12.08.2019
Pátý závod seriálu ADAC MX Masters se konal na trati v Gaildorfu. Závodu se zúčastnilo 17 českých zástupců, jak si naši vedli v mezinárodní konkurenci, jsme pro vás připravili v krátkém shrnutí. Závodu se zúčastníli i jezdci z mistrovství světa, nejrychlejším mužem víkendu byl Jeremy Seewer.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

ADAC MX Masters

První kvalifikační skupinu nejsilnější třídy zajel nejlépe Tanel Leok, druhý čas měl Tom Koch a třetí Jeremy Delince. Martin Krč měl osmý čas. Patrik Liška skončil na 23. místě a Roman Mňuk na 27. místě. Druhou skupinu s přehledem ovládl Jeremy Seewer před Sulivanem Jaulinem a Dennisem Ullrichem. Český zástupce Václav Kovář bral šestý čas a Filip Neugebauer skončil jedenáctý. V závodě last chance měl desátý čas Patrik Liška a čtrnáctý Roman Mňuk, tento závod vyhrál Stefan Ekerold.

 

První závod vyhrál Jeremy Seewer, druhý dojel Henry Jacobi a třetí Tanel Leok. Našim nejlepším reprezentantem byl šestnáctý Filip Neugebauer. Václav Kovář dokončil rozjížďku osmnáctý a o místo za ním skončil Martin Krč. Patrik Liška dojel na 28. pozici. Vítěz druhé jízdy byl stejný, jako v té první. Na druhé místo se posunul Tanel Leok a třetí dokončil Dennis Ullrich. Na dvanácté pozici dojel Martin Krč, třináctý Filip Neugebauer a šestnáctý Václav Kovář. Patrik Liška dokončil druhý závod na 35. místě.

 

Celkové výsledky ADAC MX Masters v Gaildorfu:

1. Seewer Jeremy – Monster Energy Yamaha Factory – 50 bodů

2. Leok Tanel – A1M Husqvarna – 42 bodů

3. Ullrich Dennis – Bodo Schmidt Motorsport – 38 bodů

-----------------------------------------------------------------

13. Neugebauer Filip – Monster Energy Kawasaki Elf Team – 13 bodů

15. Krč Martin – Sturm Racing Team – 11 bodů

17. Kovář Václav – Becker Racing – 8 bodů

 

ADAX MX Youngster Cup

Nejlepší čas v první kvalifikační skupině měl Rene Hofer, druhý skončil Jermey Sydow a třetí Josiah Natzke. Skvělý osmý čas bral Martin Vondrášek. Jedenáctý skončil Petr Polák a třináctý Dušan Drdaj. Pavel Dvořáček dokončil kvalifikaci na 23. místě a o pět míst za ním skončil Marek Nešpor. Druhou skupinu ovládl Mikkel Haarup, druhý čas zajel Jan Pancar a třetí Bastian Bogh Damm. Závod last chance vyhrál Gabriel Chetnicki. Pavel Dvořáček skončil třetí, Marek Nešpor jedenáctý.

 

První závod vyhrál s velkým náskokem Mikkel Haarup, druhý dokončil Rene Hofer a třetí Josiah Natzke. Na patnácté pozici skončil Petr Polák a devatenáctý Martin Vondrášek. Na 25. pozici skončil Dušan Drdaj a na 28. místě Pavel Dvořáček. Druhou jízdu vyhrál opět Mikel Haarup před Rene Hoferem a Jeremy Sydow. Do TOP 10 se vešel s desátým místem Petr Polák. Pavel Dvořáček skončil na 24. pozici. Dušan Drdaj bral 37. místo a 39. místo patřilo Martinu Vondráškovi.

 

Celkové výsledky ADAC MX Youngster Cup v Gaildorfu:

1. Haarup Mikkel – Rockstar IceOne Husqvarna – 50 bodů

2. Hofer Rene – KTM Junit Racing - 44 bodů

3. Sydow Jeremy – DIGA-Procross Husqvarna – 38 bod

-----------------------------------------------

13. Polák Petr – JD Gunnex KTM Racing Team - 17 bodů

22. Vondrášek Martin – HAAS Racing Team – 2 body

27. Dvořáček Pavel – SMX Racing Team Rudník – 0 bodů

39. Drdaj Dušan – Yamaha Čepelák Racing Team - 0 bodů

 

ADAX MX Junior Cup 125

Vítězem kvalifikačního závodu se stal Simon Längenfelder, druhý skončil Liam Everts a třetí Mike Gwerder. Šestý skončil Radim Kraus a desátý Petr Rathouský. Na šestnáctém místě skončil Martin Venhoda. Na 24. pozici skončil Honza Wagenknecht. Na 33. místě skončil David Vondrák, na 35. místě Stanislav Vašíček a na 39. místě Adam Máj.

 

První jízdu vyhrál Mike Gwerder, druhý skončil Camden McLellan a třetí Liam Everts. Desátý dokončil Petr Rathouský a jedenáctý Jan Wagenknecht. Na 26. pozici dokončil Adam Máj. Těsně za třicítkou nejlepších skončil Stanislav Vašíček. Na 33. místě dojel David Vondrák, na 39. místě Martin Venhoda a startovní pole uzavíral Radim Kraus. Druhá jízda vyšla nejlépe Simonu Längenfelderovi. Druhý skončil Mike Gwerder a třetí Camden McLellan. Jízda se Povedla Martinovi Venhodovi, který bral osmičku. Desátým nejlepším byl Jan Wagenknecht. Čtrnáctý skončil Petr Rathouský. Na 28. příčce skončil David Vondrák, na 38. místě Adam Máj a o místo za ním Stanislav Vašíček.

 

Celkové výsledky ADAC MX Junior Cup 125 v Gaildorfu:

1. Gwerder Mike – KINI KTM Junior Pro Team - 47 bodů

2. Längenfelder Simon – WZ-Racing – 43 bodů

3. McLellan Camden – Kosak Racing Team – 42 bodů

-----------------------------------------------------------------

7. Wagenknecht Jan – Starling Cross Team -21 bodů

11. Rathouský Petr – Orion Racing Team – 18 bodů

16. Venhoda Martin – Team Motokrosovaskola.cz – 13 bodů

29. Vondrák David – JD Gunnex KTM Racing Team – 0 bodů

38. Máj Adam – Kosak Racing Team – 0 bodů

39. Vašíček Stanislav – 0 bodů

41. Kraus Radim – 0 bodů

 

ADAX MX Junior Cup 85

Vítězem kvalifikace nejmenších se stal Edvards Bidzans. Druhý skončil Valentin Kees a třetí Ferruccio Zanchi.  Julek Mikula zajel devátý nejlepší čas. Na 15. místě skončil Vítězslav Marek a na 28. místě Jiří Klejšmíd.

 

První jízdu ovládl Edvards Bidzans, za ním skončili Sacha Coenen a Valentin Kees. Pátý dojel Julius Mikula. Na 26. pozici dokončil rozjížďku Jiří Klejšmíd a na 40. místě klasifikován Vítězslav Marek. Edvards Bidzans vyhrál i druhou jízdu, tentokrát s náskokem 17 sekund. Druhý dojel Ferruccio Zanchi a třetí Tobias Caprani. Na sedmé pozici skončil Julius Mikula. Patnáctý dojel Vítězslav Marek a Jiří Klejšmíd bral 22. pozici.

 

Celkové výsledky ADAC MX Junior Cup 85 v Gaildorfu:

1. Bidzans Edvards – MX Moduls -50 bodů

2. Zanchi Ferrucio – 40 bodů

3. Coenen Sacha – 40 bodů

----------------------------------------------------------------------

6. Mikula Julius – JD Gunnex KTM Racing Team – 30 bodů

18. Marek Vítězslav – Cermen Racing Team – 6 bodů

25. Klejšmíd Jiří – 0 bodů

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: ADAC MX Masters

Foto: Kristýna Dvořáčková

12.8.2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.