14.08.2019
Zvuk našlapaných motorů a tisíce adrenalinu chtivých návštěvníků. Tak by se dala charakterizovat víkendová atmosféra v ulicích jihomoravských Hrušovan nad Jevišovkou. Ve třítisícovém městečku nedaleko rakouských hranic se totiž znovu konaly unikátní městské závody supermotardů, čtyřkolek a motokár.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Podnik byl rozdělen do dvou závodních dnů, během kterých se divákům představilo bezmála šedesát riderů. První zmíněná třída, tedy Supermoto, se dále členila na dvě podkategorie – S1, kde se mezi sebou utkali profesionální jezdci, a S2, která byla určena převážně pro hobby ridery.

 

V divácky nejzajímavější třídě S1 se o neskutečné souboje na trati a dechberoucí několikametrové skoky na hrušovanském náměstí postarala trojice riderů ve složení Erik Provazník, Miloslav Řihák a Petr Ludvík, která rovněž nakonec ovládla i celkové konečné hodnocení.

 

Za zmínku také stojí i třída motokár. Zde se o první místo utkal hrušovanský jezdec - dvacetiletý Adam Křivánek s téměř o sedm let starším Ondřejem Kočkou. Druhý jmenovaný byl až do poslední závodní rozjížďky v průběžném vedení, nicméně při průjezdu pravotočivou zatáčkou přepálil rychlost a následně vylétl z tratě, čímž pro něj tato rozjížďka bohužel skončila. Tím se Adam Křivánek dostal do vedení, které již pohodlně udržel, a stal se tak držitelem jedinečného poháru v podobě „Putovní štětky“.

 

Supermoto Hrušovany však nebylo pouze o závodění. Pro diváky byl připraven i skutečně bohatý doprovodný program. Během přestávek mezi rozjížďkami předvedli své umění stunt rideři Marek Kalus a Matěj Ulman a v rámci celovíkendové výstavy bylo k vidění i několik supersportovních vozů a motocyklů. Sobotní večer pak okořenily zápasy v boxu a K1, přičemž vrcholem byla našlapaná afterparty v místním klubu Veset.

 

A jaké bylo konečné pořadí v jednotlivých kategoriích?

 

Supermoto S1 (celkem 17 jezdců)

 1. Erik PROVAZNÍK #140
 2. Miloslav ŘIHÁK #181
 3. Petr LUDVÍK #109  
   

Supermoto S2 (celkem 16 jezdců)

 1. Filip JIRKŮ #94
 2. František JIRKŮ #111
 3. Matěj MALINOVSKÝ #3   
      

Motokáry (celkem 16 jezdců)

 1. Adam KŘIVÁNEK #181
 2. Ondřej KOČKA #1
 3. Miroslav KUTÝ #87
   

Čtyřkolky (celkem 10 jezdců)

 1. Miroslav SÝKORA #37
 2. Miroslav STUPKA #134
 3. Ladislav BOUŠKA #33

 

Kompletní výsledky jednotlivých jízd naleznete na: 
http://www.amchrono.cz/cz/s2125/Vysledky/c2633-Detail-akce/gsto492-Super-Motard-2019

 

Na závěr je třeba také poděkovat hlavnímu organizátorovi celé akce, Tomáši Ševčíkovi a jeho skvělému týmu. Právě díky němu se tato jedinečná akce mohla do jihomoravských Hrušovan po roce opět vrátit a bavit milovníky motorsportu.

 

Samotný rozsah akce dokumentují následující čísla – trať měřila celkem 1 200 m a k bezpečnosti jak diváků, tak jezdců přispěly čtyři stovky balíků sena. Na unikátní hliněný skok na náměstí bylo navezeno dvacet nákladních automobilů se zeminou a o celou akci se staralo více než pět desítek spolupracovníků. Poděkování patří také sponzorům – společnostem ŠEVČÍK Group, Vapas, Agrocentrum Hrušovany, pension Castello Valtice, FastFox, F Design a iCouba.

 

Záznam ze soboty 10. 8. naleznete zde:
https://www.youtube.com/watch?v=jZk5yGIai-M&fbclid=IwAR1xu3jAdf4sbXzli4syB0tK3j4DpswVx4NOPeQSs2SzCLhphD-svRGkzxo

 

Oficiální FB stránka závodu:
https://www.facebook.com/supermoto.hrusovany/

 

Autor: Václav Volf (vvf)
14. 8. 2019

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.