Sitnianský doma na bedně, Travex a Kejmi prorazili kolo
18.06.2014

Domácí fanoušky mile překvapil Milan Sitnianský, když bodoval na nejvyšších pozicích v obou jízdách ME, Trávníčkovi a Kejmarovi se v MS lepila smůla na paty.

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Do třetího podniku FIM Mistrovství světa a Mistrovství Evropy nakonec nenastoupil takový počet domácích jezdců, jaký jsme mohli vidět na seznamu přihlášených. Tak i tak bylo o drama postaráno. V královské kategorii GP provázely naše top jezdce technické problémy.

 

 

I přestože měl Kejmar první čas z kvalifikace, v superchrono ho přeskočil Mauno Hermunen. Start z druhé pozice v první řadě se však nezdál být hendikepem a Pavel se dral na nejvyšší pozice v rozjížďce, což mu nakonec vyneslo páté místo. Ve druhé jízdě se celkem dlouho držel kolem druhého až třetího místa, ale nakonec dostal defekt a s proraženou zadní gumou dojel šestý. Celkově se umístil na pátém místě.

 

Tomáš Trávníček si však pro smůlu musel dojet s cisternou. Po bolestech zad v kvalifikaci dojel s časem těsně pod hranicí nástupu na superchrono - sedmý. Kvalifikace tak pro něj skončila a měl celý zbytek dne volný pro odpočinek. Následující den finálových jízd však podobně jako Kejmar prorazil gumu v první rozjížďce a v té druhé měl defekt spojky. Bodoval tak na desátém a jedenáctém místě.

 

Parádní závod se však podařil Milanu Sitnianskému, který v závodě Mistrovství Evropy vyhrál obě jízdy a připsal si plný počet mistrovských bodů. Vlastně, zajížděl top časy, kde to jen šlo už od začátku a bylo vidět, že “doma” mu to prostě jede. Z pole position vyrazil do závodu a i když v první jízdě vyhrál bezmála o dvě sekundy a ve druhé těsným výsledkem šestnácti setin, nemění to nic na krásném vítězství na domácí trati.

 

 

Jak se dařilo ostatním českým jezdcům, jak probíhal závod a celkové výsledky chystáme už brzy v reportu. Zatím se podívejte na fotogalerii :-)

 

Ve větší kvalitě zde.

 

Martin Blahák (mb)
18. 6. 2014
 

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.