Autocross Nová Paka 2016 - foto Kamil Mach
06.07.2016

První červencový víkend hostila Štikovská rokle 4. podnik Mistrovství Evropy v autocrossu. O mistrovské body ve čtyřech divizích přijelo bojovat 104 závodníků ze 17 zemí. Konkrétně divize JuniorBuggy, Buggy1600, SuperBuggy a divize TouringAutocross.

autaAuta

Divizi JuniorBuggy vyhrál Milan Vaněk, druhý dojel Timo Pähler a třetí se umístil Timofey Ovcharov. Divize Buggy1600 měla taktéž českého vítěze. Byl jím Petr Nikodém, druhé místo obsadil Mario Hanneken a třetí dojel Vít Nosálek. Ve finále divize SuperBuggy jsme měli jen jediné zastoupení, a to Jakuba Kubíčka, který startoval až z 3. řady. Na prvním místě se umístil Mike Bertelen, druhý dojel Johnny Feuillade a na třetím místě dojel právě Jakub Kubíček. Divize TouringAutocross bývá v poslední době českou záležitostí, nejinak tomu bylo i v Nové Pace, když se do finálové jízdy se dostalo 6 čechů.

Hned v prvním kole finálové jízdy přišla pro Čechy pohroma.
Ve stoupání po startu se po kolizích se soupeři přetočil Aleš Fučík a o pár zatáček dál, v klesání do levotočivé zatáčky se postupně vybouralo zbylých 5 českých zástupců. Jediný z nich, který byl schopen pokračovat, i když s vylomeným kolem, byl Otakar Výborný. Cílovou fotobuňku projeli jen tři závodníci. Na třetím místě dojel již zmiňovaný Otakar Výborný, který si přijel do cíle pro body i s vylomeným kolem. Životního výsledku dosáhla díky odstoupení zbylých soupeřů Němka Grit Hennersdorf a první dojel loňský vicemistr Paulius Pleskovas.