XXIV. Vančík Rallysprint Kopná 2018
09.04.2018

Ve dnech 6. -7. dubna odstartoval také tzv. "malý mistrák", Rallysprint série 2018. Postaral se o to již 24. ročník Vančík Rallysprint Kopná 2018. Ke startu soutěže bylo převzato 90 posádek soudobých vozidel a 17 posádek historických vozidel.

autaAuta

Pořadatelé připravili 3 rychlostní zkoušky, konkrétně RZ Zádveřice, která se jela třikrát, dále RZ Kameňák a RZ Kopná, které musely posádky absolvovat dvakrát. Celková délka ostrých kilometrů pak byla bezmála 69 km. Na Kopnou přijela velká konkurence vozů 4x4, které ale v rallysprint sérii nemůžou bojovat o mistrovský titul. Zde o mistrovský titul bojují posádky s přední poháněnou nápravou. O největší překvapení se postaral domácí Antonín Tlusťák, který si pro tento podnik zapůjčil z Itálie Hyundai i20 WRC. Rallysprint Kopná využili jako test před Rally Prešov posádky Martin Koči, nově navigován Radovanem Moznerem a také polská posádka Grzegorz Grzyb a Robert Hundla. Z našich pak pojali Kopnou jako test před Rallye Šumava Filip Mareš s Janem Hlouškem.

Přední příčky v absolutním pořadí v cíli opanovaly posádky s pohonem 4x4. Na prvním místě dojela domácí posádka Tomáš Kostka navigován Ladislavem Kučerou, který naposledy seděl v rally voze během loňské Barum Rally. Na druhou posádku během 7 RZ najel náskok bezmála 35 vteřin a všem ukázal, kdo je doma pánem. Druhé místo po těsném souboji v závěru soutěže vybojovala další domácí posádka Antonín Tlusťák s Ivem Vybíralem, když na bronzovou posádku Martin Vlček s Jindřiškou Žákovou vybojovali náskok pouhých 1,3 vteřiny.

V rámci rallysprint série se na stupně vítězů nedostalo jiné vozidlo, než Peugeot 208 R2. Pro první místo si dojela posádka Marcel Svačina a Martina Popelková, stříbro vybojovali Jan Talaš ml. a Zbyněk Pils, bronzoví pak skončili Erik Cais s Ondřejem Krajčou.

V rámci historických vozidel nedal nikomu šanci Vlastimil Neumann s Ottou Slezákem, druhá skončila posádka Petr Šimurda s Milanem Dlouhým a pro bronz si do cíle dojeli Martin Černý s Jaroslavem Krajčou.