WSBK Brno 2018 objektivy Lukáše Trtílka
13.06.2018

Uplynulý víkend 9. a 10. června 2018 patřil na brněnském Automotodromu Mistrovství světa superbiků (WSBK). Stručné shrnutí obou dnů, rozsáhlou a šťavnatou fotogalerii si pro vás připravil náš externí spolupracovník Lukáš Trtílek. Užijte si ji! 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

WSBK sobota

Sobotní závod Superbiků odstartoval v pořadí Tom Sykes, Jonathan Rea, Marco Melandri a musel se startovat hned natřikrát, a to kvůli pádu Jordi Torrese a Michaela Rubena Rinaldiho. Následně po selhání startovních semaforů, které problikly, a tak část pole zůstala stát, zatímco jiní se rozjeli. Jonathan Rea s přehledem vyhrál závod před Marco Melandrim a Tomem Sykesem s náskokem více jak pět vteřin a dojel si pro 60. vítězství, díky němuž se stal historicky nejúspěšnějším jezdcem v této kategorii. Ondra ježek měl v tréninku problémy s eletronikou, a tak se kvalifikoval na dvacátém místě. Závod dojel na sedmnácté pozici po velké podpoře diváků a věřil v lepší výsledek v nedělním závodě.

V nižších kubaturách
probíhaly kvalifikace, kde se čeští jezdi umístili následovně: WSSP - 19. Chalupa, 20. Coppa. WSSP300 - 28. Schwartz, 29. Pelikánová. STK1000 - 17. Pešek, 19. Jůda.

 

WSBK neděle

Závodní neděle přinesla na Masarykově okruhu v nejvyšší kubatuře velké překvapení, a to první vítězství v kariéře jezdce tovární Yamahy Alexe Lowese.Na druhém místě dojel Michael van der Mark a třetí dokončil Chaz Davies. Jonathan Rea ve čtvrtém kole po kontaktu s Tomem Sykesem havaroval a závod nedokončil. Tom Sykes v sedmém kole havaroval ze šesté pozice a závod dokončil na sedmnácté pozici. Ondra Ježek dokončil na osmnácté pozici a po závodech děkoval divákům, že vytvořili tak suprovou atmosféru. "Takové diváky jinde na světě nenajdu!" prohlásil Ondra.


V nižších kubaturách čeští jezdci dokončili závod následovně. WSSP - 29. Chalupa, 30. Coppa. WSSP300 - 31. Pelikánová, 32. Schwarz. STK1000 se jel na mokru a Jůda s Peškem dojeli 18. a 19.

Text a foto: Lukáš Trtílek 
13. 6. 2018 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.