Orion - Taurus Trans 2018
13.06.2018

V neděli 10. 6. 2018 se po desetileté pauze uskutečnil dříve tradiční Orion Cup. Závod se konal na trati v Horním Újezdě u Litomyšle. V závodě startovaly tři kategorie. HOBBY, ženy, kterých jsme na startu bohužel viděli pouze sedm, a kategorie licence, kde se zvlášť vyhlašovaly kubatury MX1 a MX2.

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Aby si diváci užili českých TOP pilotů co nejvíce, jeli licenční závodníci 3 rozjížďky na 15 minut. V první rozjížďce zvítězil Martin Michek, druhý dojel Vašek Kovář a třetí Ruda Weschta. Před druhou rozjížďkou zkropil trať vydatný déšť. Na blátě se více dařilo Kovářovi, který zvítězil. Za jeho zády projel cílem Martin Michek a třetí byl opět Ruda Weschta. Poslední rozjížďka tak slibovala velký souboj o vítězství mezi Michkem a Kovářem. Start do poslední rozjížďky vyšel nejlépe Martinu Michkovi, kterého pronásledoval Weschta, na kterého již během prvního kola útočil Kovář. Weschta za sebou ale Vaška Kováře udržel pouze necelá dvě kola. Kovář nasadil vysoké tempo a během dalšího kola se mu podařilo dostat do čela. Martin Michek se ale s touto situací nechtěl smířit, a tak na čele závodu probíhal atraktivní souboj o vítězství v celém podniku. Tito dva jezdci nasadili obrovské tempo a zbytku startovního pole ujeli. Jejich souboj vyvrcholil ve chvíli, kdy zřídka chybujícího Michka rozhodila kolej před hranou výskoku do kopce. Martin měl co dělat, ale i tuto nebezpečnou situaci ustál, přestože se na chvíli ocitl mimo trať. Poslední rozjížďku tak vyhrál Vašek Kovář před Martinem Michkem a třetí tentokrát dojel rakouský závodník Ronald Edelbacher, který se stal vítězem kategorie MX2.


V celkovém pořadí tak v kategorii MX1 zvítězli Kovář před Michkem a třetí příčku obsadil Weschta. V kategorii MX2 bylo pořadí: 1. Ronald Edelbacher, 2. Gabriel Chetnicki, 3. Jonáš Nedvěd. Kategorii žen s přehledem vyhrála Stephanie Laier před Barborou Laňkovou a Kristýnou Vítkovou.

 

Při vyhlášení vítězů se Petr Kovář ptal vítěze Vaška Kováře, co by řekl k tomuto úspěchu. Vaškova odpověď zněla: "Toto je pouze začátek!" Přejeme Vaškovi, aby se jeho slova vyplnila a dosahoval stále výraznějších úspěchů hlavně na mezinárodní scéně.

 

Text a foto: Jiří Šplíchal
13. 6. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.