Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018
19.06.2018

Letošní ročník rally mezi vinohrady - Agrotec Petronas Rally Hustopeče - byl ve dnech 15. - 16. června 2018 ve znamení sportovních tragédií. Tou první bylo odstoupení Václava Pecha ještě před startem pro poruchu motoru. Následovala vážná nehoda posádky Kopáček-Rendlová, po které oba zúčastnění skončili v lékařském ošetření.

autaAuta

Vyvrcholením byl sobotní požár vozu Ford Focus WRC Jana Dohnala. Myslím, že tento vůz bude na českých tratích divákům hodně chybět. Kvůli těmto a podobným problémům byla řada rychlostních zkoušek zrušena, včetně RZ 3 Boleradice- Bořetice a RZ 9 Horní Bojanovice-Nikolčice, odkud pochází většina fotografií.

Průběh soutěže byl standartní. I přes účast slovenské špičky si Honza Kopecký s Pavlem Dreslerem jeli své a ostatní za nimi závodili. Boj o další pozice na podiu byl velmi dramatický. V cíli se mohla radovat z druhého místa slovenská posádka Koči-Mozner a třetí skončila s minimálním odstupem posádka Černý-Černohorský.

Text a foto: Zdeněk Knapik