Legendární italské sporťáky zavítaly do Brna
24.07.2018

Značku Ferrari není třeba ve světě motorsportu dlouze představovat. Za více než 70 let své stvořila neuvěřitelné množství dech beroucích sporťáků. Mnohé z těchto legend, a to včetně monopostu F1, se vzpínajícím se hřebcem na kapotě navštívily o uplynulém víkendu moravskou metropoli.

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Diváci obdivovali ikonické sportovní vozy nejen v civilních provedeních, které byly pilotované soukromými majiteli či VIP hosty ze světa motorsportu, ale na trať se podívaly také závodní speciály Ferrari 488 Challenge, a to v rámci soutěží s názvem Trofeo Pirelli či Coppa Shell. Obě soutěže sestávaly vždy ze dvou kvalifikací a dvou ostrých závodů.

 

Vrcholem víkendového programu Ferrari Challenge byla však F1 Show, během které monacký pilot Olivier Beretta předvedl, jak to vypadá při skutečné Grand Prix Formule 1. Nechyběly tak dva naprosto ukázkové pit-stopy s výměnou pneumatik či typické oslavné smykování na cílové rovince. Nejednalo se o oficiální závod, proto tedy měly jízdy, kdy Olivier šestkrát obkroužil Masarykův okruh, spíše exhibiční charakter. Nicméně ani to už tak úžasnému zážitku neubralo na jedinečnosti – vždyť i během těchto ukázek se rychlost monopostu přehoupla přes 300 km za hodinu!

 

Akce Ferrari Challenge pak končí zítra, tedy ve středu 25. července, kdy se zde naposledy předvedou soukromé monoposty F1 v rámci projektu Ferrari Corse Clienti.

 

A pokud jste neměli možnosti brněnský autodrom navštívit osobně, prohlédněte si alespoň naši fotogalerii.  

 

Autor: Václav Volf (vvf)
24. 7. 2018

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.