Výstava 50 let motocrossu - foto Pavel Horák
03.10.2018

Během posledního závodu seriálu MXGP, který se konal na okruhu Autodromo Enzo & Dino Ferarri v Imole, byla uspořádána výstava motocyklů a galerie s názvem „50 Years of Motocross“. Tuto akci měl na starosti Luciano Costa společně s italskou motocyklovou federací, autodromem a klubem CRAME (Romagna Old Auto and Moto Club).

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Slavnostní výstava motocrossu z období 1948-1998 byla uspořádána již popáté. V Imole však poprvé a spolu s tím byly spojené oslavy 70. výročí motocrossu na okruhu v Imole. První motocross se tady odjel v roce 1948. Historicky prvním vítězem zdejšího motocrossu byl Hannie Rietman z Holandska.


Během výstavy bylo možné vidět 80 historických motocyklů různých značek, většina v původním zachovalém stavu. Na výstavu je propůjčili italští, ale i zahraniční sběratelé. V rámci expozice bylo možné prohlédnout i stovky fotografií z této éry motocrossu.


Nechyběli zde ani stroje Jawa, ČZ po Jaroslavu Faltovi, dále zde byla spousta zajímavých značek jako Sarolea, BSA, Ariel, Sprite a další. Na své si přišli také milovníci novějších motocyklů z devadesátých let - Gilera, TM, Honda, Kawasaki…


Připravil: Pavel Horák
Foto: Pavel Horák
Zdroj: www.mxgp.com
3. 10. 2018 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.