Czech Drift Series Brno 2018 by Lukáš Trtílek
01.11.2018

Poslední říjnový víkend se na Masarykově okruhu konal závěrečný závod podniku Czech Drift Series. Bojovalo se v kategoriích Semi-PRO a PRO, ve které se rozhodovalo o Mistru České Republiky mezi Michalem Vychodilem a Marco Zakouřilem.

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Byly přichystány dvě tratě a oproti minulému ročníku bojovali PRO na tribuně C a Semi-PRO na tribuně F. Kategorie PRO měla rekordních 44 jezdců, kde nechyběli ani zahraniční Drifteři. Počasí v sobotní kvalifikaci v kategorii PRO nepřálo, a tak se dojíždělo v neděli ráno, kdy počasí bylo moudřejší a do závěrečných Battle TOP 16 Semi-PRO a TOP 32 PRO byla trat téměř suchá.


V kategorii Semi-PRO zvítězil Michal Šubrt s BMW E30, který se o něj popral s Maikem Elbertem, 3. a 4. místo obsadili Zoltán Zángó Jr. a Krisztián Zilizi. Kategorie PRO bojovala o Mistra České Republiky a i když Marco Zakouřil vyhrál finálový battle nad Józsefem Bimbó, tak titul o 3. body získal Michal Vychodil s Nissan Skyline R33 GTS-T. Ten byl vyřazen Romanem Kolesárem, který v battle o 3. místo nekompromisně vyhrál nad Vighnem Csabou.


Text a foto:
Lukáš Trtílek
1. 11. 2018  

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.