FMX Gladiator Games 2018 - foto Pavel Horák
05.11.2018

Letošním gladiátorem pražských FMX Gladiator Games 2018 se stal David Rinaldo. V pořadí již 18. ročník nejstarší freestyle motokrosové akce v Evropě - FMX Gladiator Games hostila plně vyprodaná O2 arena. Opět skvělá adrenalinová show způsobila v aréně nekonečný aplaus a standing ovation. Před diváky se předvedlo celkem 12 závodníků na motocyklech a dva na sněžných skútrech. Celým programem provázel Martin Koreň s Ondřejem Novotným.

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

O pozici gladiátora bojovalo 8 závodníků. První nastoupil do „head to head“ Petr Pilát a Pat Bowden, následoval je Libor Podmol a Remi Bizouard, poté Filip Podmol a David Rinaldo a na závěr Ryan Brown a Luc Ackermann. Do semifinále se dostaly dvě dvojice. První proti sobě soutěžila zcela česká dvojice Petr Pilát s Liborem Podmolem. Druhou dvojicí byl David Rinaldo s Ryanem Brownem. Vítězně z těchto dvojic postoupili do finále Libor Podmol a David Rinaldo. Oba dva borci předváděli své nejlepší a dechberoucí triky a jen díky Frontflipu (salto vpřed) o kousek zvítězil Francouz David Rinaldo.


Skvělou podívanou také připravili pořadatelé spolu s jezdci, kdy jezdci ve dvojicích předváděli triky. První nastoupili bratři Podmolové a skočili spolu Double Backflip. Druzí nastoupili František Máca a Luc Ackermann. František předvedl Front Flip a Luc Double Backflip. Do třetice se předvedli s trikem Tsunami Backflip David Rinaldo a Pat Bowden.


Mezi jednotlivými jízdami byly pro diváky připraveny také oblíbené vláčky, kdy se představí všichni závodníci a postupně za sebou najíždějí na rampy a předvádí své triky ve vzduchu. Osm závodníků, bojujících o post gladiátora, vždy doplnila čtveřice jezdců, kteří se z časových důvodů nevešli do soutěže o gladiátora (František Máca, Martin Koreň, Matěj Česák a Davide Rossi). Doplnili je také závodníci se sněžnými skútry Jason Cesco a Daniel Bodin.


Fanoušci a příznivci freestylu si mohli v útrobách arény zakoupit fanouškovské předměty od bratrů Podmolů včetně nové knihy Libora Podmola, produkty 200% Life nebo oficiální merch FMX Gladiator Games. Na závěr akce byla ve spolupráci s Armádou ČR uctěna památka padlých vojáků v zahraničních misích.


Text a foto: Pavel Horák
5. 12. 2018  

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.