Hobby motoskijöring se odjel na Šedivci
11.02.2019

Závody MČR se díky současnému počasí nepodařilo tento víkend uspořádat, avšak místní nadšenci a fanoušci tohoto sportu spojili síly a připravili hobby závod. Tradiční hobby závod motoskijöringu, který je jednou z nejoblíbenějších zimních moto disciplín, se proto odjel v sobotu 9. února na Šedivci nedaleko Letohradu.

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

I přes sychravé počasí, teplotu kolem nuly a nepříjemný chladný vítr se na start závodu postavilo 28 dvojic. Nejpočetnější zastoupení zde měl Bača Team, za který bojovalo 5 jezdců s lyžaři. Na závody také dorazili jezdci, kteří se účastní MČR. Například František Kylar s Tadeášem Majvaldem, kteří reprezentují Orion Racing Team, dále pak Vlastimil Strašík s lyžařem Miroslavem Chovancem. Jezdec BV Racing teamu Yurij Popovych na tento závod vyměnil lyžaře a do závodu nastoupil s Filipem Moravcem. Zajímavá byla výměna u druhé posádky BV Racing teamu, na lyže se postavil stávající jezdec Jindra Lux a na motorku se posadil lyžař Vojtěch Fiedler.


Zbývající jezdci byli nadšení milovníci motoskijöringu nebo pravidelní účastníci Orlického poháru, který se koná při MČR. Na Šedivci si zazávodili např. Jiří Kavka s lyžařem Pavlem Sabotou, Martin Jerie s Romanem Rumlem nebo Filip Strniska s Michalem Pavlů.


Na krásně připravené trati odjel každý jezdec 4 jízdy, které byly bodovány. Po jednotlivých jízdách a sečtení výsledků rovnou do Finále A postoupilo 8 nejrychlejších jezdců. Do Finále B pak nastoupilo 12 posádek, které se utkaly o postup do „áčka“. Postupovali pouze první 4, a tak již od startu byla na jezdcích vidět obrovská chuť postoupit do Finále A.


Při posledních jízdách již byla vidět menší únava trati, místy vyjeté stopy až na hlínu, ale lyžaři se dokázali statečně poprat s možnostmi a spolu s jezdci předvedli přibližně třem stovkám diváků skvělou podívanou. Ve Finále A se hned po startu dostali dopředu Kylar s Majvaldem a po vytvoření náskoku si jen drželi své místo. Za nimi po startu byla mela v první zatáčce, kdy pár lyžařů upadlo a Strašík s Kavkou museli vyjíždět až z posledního místa a zahájit stíhací jízdu. Za Kylarem s Majvaldem projel druhý šachovnicovou vlajku Popovych s Moravcem a třetí byl Podzimek s Koskem.


Ocenění se dočkali všichni jezdci, kteří se zúčastnili Finále B a krom věcných cen od sponzorů si odnesli i skvělý zážitek ze závodů. Pokud počasí dovolí, chtěli by pořadatelé v jednom z následujících dvou víkendů uspořádat další hobby závod. Tentokrát však na Studeném.


Celou fotogalerii ze závodu naleznete ZDE.

 

Report Josefa Vašíčka: 

"V sobotu 9. 2. 2019 se jel hobby motoskijöring na Šedivci. Jelo 28 soutěžících motocyklistů a lyžařů. V jezdeckém poli byli převážně jezdci z Orlického poháru. Jelo i několik dvojic z MČR.


Suverénně si počínali jezdci složeného týmu Orion Racing, ÚAMK-AMK Letohrad František Kylar s Tadeášem Majvaldem. Nejenže bez problémů vyhráli všechny své 4 kvalifikační jízdy, ale i jízdu finálovou. Tam nejlépe zvládli obtížný start 12 dvojic proti mírnému kopci a 8-kolové finále vyhráli s velkým náskokem. Dařilo se i dalšímu jezdci z MČR Popovičovi, který startoval s Filipem Moravcem. Z dalších favoritů se příliš nedařilo po kolizi po startu Strašíkovi s Chovancem ani Kavkovi se Sabotou. Určitě radost svým příznivcům udělali jezdci z okolí Šedivce, kteří startovali v barvách Bača Teamu a umístili se ve finále na předních pozicích.


Zajímavostí byl start úspěšných jezdců z posledního MČR v Rudníku Luxe s Fiedlerem. Na Šedivci si vyměnili role a Jindra Lux nastoupil jako lyžař. Dostali se dokonce do finále "B", ale na postup do hlavního finále neměli. S lyžařem Adamem Stránským jela Radka Dostálková, kterou příznivci motoskijöringu určitě znají z doby, kdy jezdila ještě jako Radka Voksová se svým bratrem Romanem. Na Šedivci se dvojici Stránský - Dostálková docela dařilo. Dlouho to vypadalo, že dokáží postoupit z finále "B" do hlavního finále. Ale v posledním kole si po pádu už neudrželi postupovou pozici.


Na to, že už nebylo příliš zimní počasí, se závod odjel bez problémů. Pro diváky to byl určitě zajímavý závod."

 

Výsledky hobby motoskijöringu na Šedivci nedaleko Letohradu, 9. 2. 2019: 

1. František Kylar - Tadeáš Majvald, Orion Racing, ÚAMK-AMK Letohrad, Husqvarna, st.č. 8
2. Jurij Popovyč - Filip Moravec, Hnátnice, KTM, st.č. 30
3. Josef Podzimek - Patrik Kosek, Bača Team, Beta, st.č. 70
4. Pavel Špinler - Jiří Vacek, Bača Team, Honda, st.č. 69
5. Martin Jerie - Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki, st.č. 68
6. Jan Rubeš - Radovan Šisler, Bača Team, Husqvarna, st.č. 117 

Hlavní text a foto:
Pavel Horák 
11. 2. 2019 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.