Michael Špaček Memorial 2019 – foto Pavel Horák
10.09.2019

V neděli 8. září 2019 se konal již třetí Michael Špaček Memorial. Závodu se kromě českých reprezentantů zúčastnili jezdci z Německa, Španělska, Slovenska, Slovinska nebo Itálie. Kdo závod vyhrál a jak to na závodech vypadlo, se můžete podívat ve fotogalerii. Bylo nám ctí být partnery Memoriálu Michaela Špačka 2019 a vzpomenout tak, spolu s jezdci, na špičkového jezdce, kterým Michael bezpochybně byl.

Sobotní závodníci seriálu Classic Motocross krásně rozjezdili trať a dovolím si tvrdit, že v neděli byl perfektní povrch, který chválili nejen fanoušci, ale hlavně závodníci. Fanoušci si také užili doporovdný program, nejvíce je zaujal kynologický výcvik Policie ČR.

Memoriál Michaela Špačka se jel jinou formou, než jsme zvyklí. Jezdci začínali ranním tréninkem, po kterém následovala kvalifikace. Po kvalifikaci následovaly tři rozjížďky. Během každé rozjížďky musel každý jezdec jednou projet Joker Line. V případě neprojetí by dostal penalizaci 1 minutu.

Ve třídě MX1 závodilo 26 jezdců. Vítězem memoriálu se stal německý reprezentant Tom Koch, druhý skončil Martin Michek, třetí Mike Stender, čtvrtý Petr Bartoš a pátý Petr Michalec.

Kategorii MX2 přijelo okusit 25 závodníků. Tím nejrychlejším byl Filip Neugebauer, druhý byl Martin Krč, třetí Šimon Jošt, čtvrtý Jan Wagenknecht a pátý Martin Vondrášek.

Celou fotogalerii z memoriálu naleznete ZDE.

Text a foto: Pavel Horák