12. Rally Turkey Marmaris 2019 - I. Etapa
13.09.2019

První etapa 12. Rally Turkey Marmaris 2019 je za námi. Posádky ve čtvrtek čekal v městě Marmaris slavnostní start a o něco později jen 2 kilometry dlouhá městská superspeciálka. S tou si nejlépe poradily posádky Neuville-Gilsoul a Mikkelsen-Jæger s vozy Hyundai i20 Coupe WRC, když měly v cíli totožný čas.

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ty tradičně rozbité, šotolinové rychlostní zkoušky první etapy byly připraveny až na pátek. Posádky musely absolvovat 3 rychlostní zkoušky, kdy první průjezdy absolvovaly dopoledne, ty druhé po servisní přestávce odpoledne. Celkově se jezdci museli poprat s více jak 161 km rychlostních zkoušek během jedné etapy.

Náročnost tratí dokazují opět jako loni defekty, které postihly posádky napříč všemi kategoriemi. Tovární jezdec Škody Motorsport Kalle Rovanperä dokonce musel během první etapy odstoupit, protože kvůli dvěma defektům už neměl rezervní kolo, které by mohl vyměnit a pokračovat. Průběžné pořadí první etapy neovlivnily jen defekty, ale také startovní pozice, kdy první jezdci na trati museli tzv. čistit ideální stopu.

Nejlépe si během první etapy vedly posádky továrního týmu Citroen Total WRT, které budou nocovat na prvním a druhém místě, konkrétně na první pozici posádka Lappi-Ferm, které se podařilo vyvarovat defektům a vytěžit maximum ze startovní pozice. Druzí jsou po první etapě Ogier-Ingrassia a na třetím místě dojela posádka týmu Hyundai Shell Mobis WRT Neuville-Gilsoul.

Kompletní výsledky

 

Text a foto: Kamil Mach

13.9.2019

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.