V Herálci se závodilo pro dobrou věc
06.10.2019

Motocrossoví závodníci dokážou i pomáhat! Ukázkou tomu byl například zorganizovaný hobby závod, který se konal minulou sobotu 28. září na trati v Herálci u Hlinska. Kromě 90 jezdců se přijela podívat i jedna z legend českého motocrossu a současná úspěšná závodnice ženského motocrossu.

Na závody se sjelo velké množství jezdců. Z důvodu malé propustnosti trati byla většina kategorií rozdělena na několik skupinek. Každá třída jela 3 rozjížďky po pěti kolech a z nich postupovali jezdci do finále. Vypsané kategorie byly: MX1, MX2, Děti 85, Děti 65, PitBike, Ženy Veterán.

Do Herálce dorazil i úspěšný závodník a několikanásobný vicemistr světa Miroslav Halm, který se všem fanouškům a místním nadšencům podepisoval. Podpisy a úsměvy rozdávala i Barbora Laňková, o kterou panoval velký zájem hlavně od dětí a mužské populace. Barbora se zúčastnila i samotných závodů, kde ji byl odměnou, krom medaile a diplomu, sud piva.

Fanoušci, kterých na závody dorazilo minimálně 500, si mohli pochutnat na výborném občerstvení za lidové ceny. Nechyběl ani stánek Spolku pro Herálec, ve kterém byl k zakoupení burčák. Spolek se také podílel na příspěvku pro dobrou věc.

Výtěžek ze závodů a startovného obdrží v letošním roce Základní škola a Mateřská škola Herálec. V loňském roce šel kompletní výdělek na Nadační fond dětské onkologie KRTEK.

„Chtěli bychom poděkovat všem lidem, kteří se na akci podíleli. SDH Herálec za pomoc při přípravách tratě a všeho okolo organizace. Děkujeme Obci Herálec, která pomohla vybudovat trať a zapůjčila techniku na úpravu tratě, doufejme, že trať budeme nadále vylepšovat. Dík patří i starostovi Zdeňku Gregorovi a doktorovi Sejčkovi, který vydržel celý den v pohotovosti. Děkujeme všem partnerům – GK SERVIS-Karel Gregor, Prodej palivového a stavebního dřeva-Miloš Kavalír, Zemědělské služby Michal Jehlička, Autodoprava Jan Kunc, Jiří Kuzna, Hazamont s.r.o., Farma Skryja Světnov, Anita since 1886, AZ Auto Centrum, Hydrotop agregáty a komínové frézy, Stavební firma Michal Bodlák. Příští rok se budeme snažit odstranit některé chyby, které vznikly při organizaci.,“ dodal jeden z pořadatelů Jan Kunc ml.

Odkaz na více než 400 fotografií ze závodu naleznete ZDE.

Text a foto:  Pavel Horák