Buggyra představila jezdce na Dakar 2020 a na příští rok ETRC
05.11.2019

Roudnická stáj Buggyra racing uspořádala v neděli na okruhu, v Mostě, tiskovou konferenci o uplynulé sezóně FIA ETRC a plánech na další ročník, ať už na Rallye Dakar 2020, a nebo na sezónu evropských tahačů.

ostatníOstatní

Shrnutí sezóny 2019

Na tiskové konferenci si vzal hlavní slovo majitel týmu Buggyra pan Martin Koloc. V sezóně 2019 Buggyra zažila pro ni nové dobrodružství, když na okruhy postavila zcela nový speciál VK50, od kterého nikdo nevěděl, co může čekat. Adam Lacko, mistr Evropy z roku 2017, ovšem dokazoval s tímto speciálem pozoruhodných výkonů a celkově vybojoval v šampionátu 3. místo, což se v Roudnici určitě považuje za úspěch. Jeho bývalý stájový kolega Janes vybojoval v Grammer Cupu 1. místo, a tak okruhová sezóna skončila úspěšně.

FIA ETRC 2020

Do příští sezóny evropských tahačů vstoupí Buggyra se dvěma tahači a od Nürburgringu se k nim přidá Buggyra číslo 3. Roudničtí se rozhodli, že pro nadcházející ročník postaví zcela nový okruhový speciál, který ponese označení DV50 pojmenovaný po šéfkonstruktérovi Davidu Vršeckém. S tímto vozem by měl jet Adam Lacko. Nováčkem v týmu bude dvacetiletý Francouz Teo Calvet (vítez francouzského poháru 2019) a bude dvojkou ve stáji Buggyra.

Od německého Nürburgringu (až dovrší věku šestnácti let) uvidíme ve třetím autě dceru Martina Koloce,Aliyyah Koloc, která bude ze začátku sezóny sbírat cenné zkušenosti ve španělském a francouzském mistráku tahačů. Čtvrtým, rezervním a testovacím pilotem Buggyry, bude druhá dcera Martina Koloce, a to Yasmeen Koloc.

DAKAR 2020

Plány na následující ročník dakarského dobrodružství byly taktéž odtajněny na mostecké tiskové konferenci, která byla poprvé veřejná i pro fanoušky. Buggyra se v Saudské Arábii představí ve dvou kategoriích. V první kategorii, která je pro tuhle stáj typickou je kategorie kamionů. Zde uvidíme se svojí Tatrou Phoenix Martina Šoltyse společně s navigátorem Davidem Schovánkem a palubním mechanikem Tomášem Šikolou.

Druhou kategorií, kde Buggyru uvidíme, bude kategorie SxS (tzv. malé buginy), kde bude tuto stáj zastupovat legenda tohoto sportu Josef Macháček společně s navigátorem Vlastou Tošenovským.

Text: Ondřej Novotný