OBRAZEM: Černý-Musil uzavírali první pětku
30.01.2020

Český šampionát v roce 2019 zažil comeback úspěšné dvojice Černý-Musil, která se do něj vracela po dvouleté přestávce. Její forma vrcholila až v samém závěru sezony, kdy ovládla poslední podnik MMČR side v Horním Újezdě a zejména zářila na ME družstev v německém Schwedt, kde značnou měrou přispěla ke 4. místu. Z českých družstev v Dalečíně si pak odvážela bronz společně s Kalinovský-Liška a Štědronský-Hrachovec. Pojďme se tak ohlédnout i za tímto týmem ve formě bohaté fotogalerie.

sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V seriálu MMČR side pak obsadila konečnou 5. příčku, do které se promítlo pár smolně nedojetých jízd. Jinak posádku zdobily 4x holeshot, 1x vyhraný a 1x stříbrný podnik, 2x vítězné jizdy, 1x vítězná kvalifikace. V MS side se umístili na konečné 25. příčce. Nejlepšího výsledku dosáhl tým Černý na GP Francie, kde skončil na 7. místě. Pracovalo se také na vývoji českého motoru JJD Jawa. Nejen o něm, ale kompletně o celé sezoně se nám rozepsal Lukáš Černý.


Černý-Musil:

„I když to podle výsledků nevypadá, jsem vlastně se sezonou 2019 spokojený. Vstupovali jsme do ní s otazníky, po dvou letech pauzy a téměř bez tréninku, a s testovací verzí na našem motoru. Bylo trochu štěstí v neštěstí, že byl Martin Vrátný zraněný, a tak se mohli s jeho mechanikem Kubou Göttingerem naplno věnovat nám a vývoji. Musím uznat, že to bylo velmi časově náročné a občas jsme byli ve slepých uličkách, co změnit a posunout se tak dále. Na prvním závodě v Mohelnici byla jízda i trochu nebezpečná, občas nám prostě zapalování vynechalo v nepravou chvíli a ten pocit… ten stál za to. Ale jsem moc rád, že jsme jako tým drželi při sobě, každým závodem se naše technické poznatky znatelně posouvaly a radost z jízdy přicházela stejně tak. Nejraději samozřejmě vzpomínám na závody při posledním MČR v Újezdě, kde jsme vyhráli, ve Francii na MS na 7.místo, a asi nejvíc na závod Národů v Německu. Družstva jsou vždy specifická a pro mě srdeční záležitostí, tak snad to nebylo naposledy, že jsme mohli být součástí českého týmu.. na závěr bych rád poděkoval všem, kteří nám v roce 2019 k těmto výsledkům pomáhali a drželi palce,“ ohlédnul se za minulou sezonou Lukáš Černý.(joh)
Foto: Zdeněk Růžička a Josef Hejnal

30.1.2020
 

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.