OBRAZEM: 6. místo patřilo posádce Hlava-Kříž
01.02.2020

Viditelný progres během tří sezon v seriálu MMČR side a quad udělala dvojice Hlava-Kříž. V minulém roce i přes veškerou smůlu, která je provázela, obsadili pěkné 6. místo. A právě jim je věnována následující fotogalerie a k ní připojena i jejich podrobná analýza sezony 2019. Pojďme se podívat, jak to u nich probíhalo a s čím se museli vypořádat!

sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V roce 2016 dvojice Hlava-Kříž vyhrála Přebor ČR side a od té doby již pravidelně nastupuje ve „velké republice“. Po prvním rozkoukání v ní začala stoupat pořadím. Za nejúspěšnější sezonu můžou pokládat minulý ročník MMČR, kde obsadili 6. místo (pro přehled uvádíme ještě jejich umístění v minulých letech, v roce 2017 skončili jako 18. a v roce 2018 jako 12.). Ale byla jejich jízda sezonou 2019 tak snadná? Více níže!


HLAVA-KŘÍŽ:

„Do sezony 2019 jsme odstartovali s novým strojem WSP/Husqvarna 590ccm. Náš cíl byl pohybovat se do 10. místa v MMČR a hlavně dojíždět všechny rozjížďky. Seriál odstartoval v Mohelnici, kde se nám zadařilo a vybojovali jsme pro nás neuvěřitelné 6. místo. Před druhým závodem se nám bohužel při tréninku nevyhnul pád na jednom ze skoků. Při pádu si Miloš poranil rameno a následky nás provázeli po celou sezonu.

Další závod se jel v krásném areálu v Jiníně, kde jsme v první rundě dojeli také na bezvadném 6. místě, ale do druhého závodu jsme nemohli nastoupit pro vadné benzínové čerpadlo. Příští závod, na který jsme dorazili, bylo GP na domácí trati v Kramolíně. To pro nás skončilo dřív než začalo. Na hlukové zkoušce se rozlítl motor a bylo vymalováno. Motorka se nám podařila opravit jeden den před následujícím závodem MMČR, který odstartoval ve Stříbře.

K překvapení všech jsme dojeli na 8. a na 6. místě, krásný výsledek. Následovali závody v Březové, kde jsme dojeli 9. a 7., což pro nás bylo dobrým výsledkem na této těžké trati. Dobřany se i přes veškerou snahu pořadatelů nejeli a pro Milošovo rameno to bylo jenom dobře. Ze stejného důvodu jsme neodjeli ani na závod družstev do Dalečína.

Na reparát na domácí trati jsme přijeli s velkým odhodláním a chtěli potěšit naše fanoušky a kamarády u nás doma v Kramolíně. ALE smůla se nás držela i tady. Z kvalifikace jsme odstoupili pro technickou poruchu a do závodu jsme šli z posledního místa. Díky chytrým manévrům po startu jsme nakonec v cíli prvního závodu dojeli jako 7. BOMBA. Ale smůla se držela a ve druhé rundě jsme trefili kámen v koleji a ten nám shodil řetěz, který se sekl mezi motor a vidlici. SMŮLA…

SMŮLA nás neopouštěla ani na posledním závodě v Horním Újezdě, kde jsme v druhé rozjížďce po startu měli těžkou nehodu, při níž si řidič zlomil klíční kost, která musela být následně operovaná.

I přes veškerou smůlu v sezoně 2019 jsme v součtu bodů vybojovali celkově krásné 6. místo v MMČR. Před námi už zůstaly jen posádky, které se s pravidelností účastní mistroství světa.

Sezona 2020 je pro nás zatím otazníkem z důvodů velkých změn v našich soukromých životech, které nastaly a které na nás ještě čekají… DĚKUJEME. Veliké DÍKY patří všem, co nám pomáhají, starají se o nás a podporují,“
za SIDECARCROSS TEAM HLAVA #73 nám odpověděl Miloš Hlava.(joh)
Foto: Zdeněk Růžička a Josef Hejnal

1.2.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.