OBRAZEM: Zaostřeno na deváté Herclíky!
01.03.2020

Není to tak dávno, co řady „jawistů“ rozšířili bratři Herclíkové z Benátek nad Jizerou a stali se jí pevnou součástí. S českým motorem se jim navíc v minulé sezoně povedlo zase vystoupat republikovým pořadím a napevno se usadit v elitní desítce. A jak se oni dívají na své ještě nedávné výkony v seriálu MMČR side? Odpovědí je jejich podrobná analýza sezony 2019! S ní si můžete prohlédnout i celou řádku fotografií věnovaných jejich týmu..

sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Bratři Herclíkové k sezoně 2019:

„V sezóně 2019 se nám poměrně dařilo. Byla to pro nás další sezóna, ve které jsme nasbírali plno zážitků a cenných zkušeností. Na prvním závodě v Mohelnici se nám povedlo nasbírat celkem 25 bodů, i když musíme přiznat, že trať v Mohelnických lomech nemáme úplně v oblibě a nejezdí se nám na ní příliš dobře.

Jako dalšího závodu v seriálu MMČR jsme se zúčastnili v Jiníně. Tam se nám naopak vždycky dost dařilo a na mírně pozměněnou a upravenou trať jsme si dost věřili. Bohužel k naší smůle jsme při volném tréninku špatně doskočili na jednom ze skoků, ze sidecary jsme vypadli a nakonec jsme byli oba převezeni do strakonické nemocnice s lehkým otřesem mozku. Tím pro nás závody v Jiníně skončily a my jsme si nepřivezli žádné body.

Na další závody ve Stříbře jsme už byli zase v plné formě. Rozbité helmy jsme vyměnili za nové a zase jsme si věřili a doufali v dobré závody. Při kvalifikaci jsme sice měli malý problém s tím, že od posádky jedoucí před námi odlétl kámen, shodil fajfku od zapalovací svíčky a zastavil nám tak chod naší sajdkáry a než jsme zase zpět uvedli sajdkáru do funkčního stavu, většina posádek nás předjela a my tak museli startovat do obou závodů ze zadních pozic. Trať ve Stříbře nám ale nesmírně vyhovuje a dost nám to na ní jde, a tak i přes horší místa na startovním roštu se nám provedlo dojet v top 10 a odvezli jsme si do sbírky dalších 25 bodů.

Stejně tak dobře se nám povedlo zajet i na náročné a kamenité trati v Březové nad Svitavou, kde jsme dojeli dvakrát devátí. Trochu zajímavé pro nás byly závody v Dobřanech u Plzně, kde byly nakonec závody oficiálně zrušeny kvůli nesjízdnosti trati z důvodu velkého množství prachu. My jsme sice byli jiného názoru než většina závodníků a pořadatelů, ale nemohli jsme s tím nic dělat. Tak jsme se alespoň s několika dalšími jezdci zúčastnili dvou nebodovaných jízd a dost jsme si to užili. Hlavně nás bavilo soupeření s posádkou s Jardou Pokorným, který nám dělal důstojného soupeře v obou jízdách.

Další závod na kramolínské trati pro nás sice začal dost smolně, protože při kvalifikačním závodě jsme hned po startu zavadili o posádku jedoucí před námi, prorazili o ně olejový chladič a po několika kolech jsme byli nuceni zastavit, protože se nám začal přidírat motor. Do závodu se nám naštěstí povedlo uvést naši Jawu zpět k životu i po né-příliš povedených startech na trati, kde se nám v minulosti zrovna moc nedařilo, se nám povedlo dojet na 8. a 6. místě. Což byl pro nás super výsledek.

V posledním závodě MMČR v Horním Újezdě jsme měli menší problém ve seznamovacím tréninku se zadním kolem, když se nám za jízdy zula zadní pneumatika, ale to byla jen drobnost oproti tomu, co se nám stalo v první ostré jízdě. Celkem dobře jsme odstartovali do první jízdy, ale na konci startovní rovinky v zatáčce do nás najela jedna z posádek a dost pohmoždila nohu řidiče. Nebyli jsme tak schopni soustředit se na naši jízdu, tak jak by jsme potřebovali a obě závodní jízdy jsme spíš přetrpěli...

Závody MMČR jsou pro nás na prvním místě, ale i tak jsme si našli čas, abychom se zúčastnili i vedlejších závodů, které bereme spíše jako zkušební nebo testovací, ale hlavně pro pobavení a radost z jízdy. Dost jsme si užili závody mistrovství ČR družstev v Dalečíně, kde jsme se na poslední chvíli složili dohromady s německou posádkou R. Winkler - R. Buschmann a posádkou z přeboru ve složení Procházka - Dubský.

Už skoro pravidelně, pokud nám to termíny dovolily, jsme se zúčastňovali domácích závodů Bobeš Cup v Benátkách nad Jizerou. Celkově jsme si tyto závody dost užili a byli jsme rádi, že se jich zúčastnili i posádky z MMČR a PČR jako třeba Pečové, Kalinovský - Liška, Šroler - Žďárecký, bratři Janouškové a další.

Aktuálně v sezóně 2020 se na nás zase můžete opět těšit s ověřenou žluto-modrou sajdkárou značky WSP JAWA se startovním číslem 18. A když se nám to podaří, tak je i možné že se náš tým objeví na některém závodě s veteránem zn. URAL v obložení posádky Miroslava Hercíka staršího a se spolujezdcem Honzou Herclíkem, ale to ještě závisí na dalších věcech...

Momentálně trávíme hodně času na dílně, kde připravujeme nejen naší sajdkáru, ale v neposlední řadě i v autoservisu u našeho kamaráda Pepy Slámy, kde provádíme opravy a údržbu na naší dodávce.

Děkujeme všem našim příznivcům kamarádům a sponzorům a těšíme se na vás v sezóně 2020.“
(joh)
Foto: Zdeněk Růžička a Josef Hejnal

1.3.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.