Rally Mexiko 2020 I. Etapa
14.03.2020

Letošní Rally Mexiko má za sebou již první etapu. Slavnostní start a dva průjezdy městské zkoušky se konaly ve čtvrtek tradičně v městě Guanajuato, které je každoročně obsypané spoustou diváků. Opravdová rally začínala následující den v pátek, kdy bylo na programu 10 rychlostních zkoušek, z čehož byly 3 regulérní rychlostní zkoušky, které měly dva průjezdy a zbývající 4 rychlostní zkoušky byly městské superspeciálky.

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Posádky nakonec absolvovaly během pátku 9 rychlostních zkoušek, když byli pořadatelé nuceni zrušit 8. rychlostní zkoušku. Mexická rally opět ukázala svou náročnost díky vysokým teplotám a nadmořské výšce. Během první etapy se potýkaly s technickými problémy posádky továrního týmu Hyundai Dani Sordo - Carlos del Barrio a Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul, kteří budou pokračovat v rámci SuperRally. Daleko hůře dopadla posádka Esapekka Lappi - Janne Ferm, kterým Ford Fiesta WRC shořel na prach.

Nejlépe si během prní etapy poradila posádka Sébastien Ogier a Julien Ingrassia, na průběžném druhém místě je Teemu Suninen a Jarmo Lehtinen a na třetím místě i přes obrovskou nevýhodu startovní pozice je posádka, která průběžně vede žebříček mistrovství světa - Elfyn Evans a Martin Scott.

Průběžné výsledky po 1. etapě zde.

Text a foto: Kamil Mach
14.03.2020

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.