Rally Mexiko 2020 – II. a zároveń závěrečná etapa
15.03.2020

Během sobotní etapy proběhlo jednání mezi organizátory, FIA a týmy ohledně předčasného ukončení Mexické Rally z důvodu urychlení návratu týmů na Evropský kontinent, kde se postupně zavádějí opatření, kvůli potlačení šíření koronaviru.

autaAuta

Na programu sobotní etapy bylo 9 rychlostních zkoušek. Stějně jako v páteční etapě byly připraveny 3 regulérní rychlostní zkoušky, které se jely ve dvou průjezdech, doplněné třemi městskými rychlostními zkouškami. Jelikož se během Mexické rally odjelo více než 3/4 z původní kilometráže, nebyl důvod za umístění rozdávat nižší počty bodů.

Do cíle Mexické Rally dojela na prvním místě posádka Ogier-Ingrassia, kterým se dařilo držet první příčku průběžného pořadí již od 4. rychlostní zkoušky a opět ukázali spolehlivost a rychlost jejich vozu Toyota Yaris WRC, pro které to byla zároveň první výhra v týmu Toyota Gazoo Racing WRT. Stříbrnou pozici nakonec získala posádka Tänak-Järveoja s vozem Hyundai i20 Coupe WRC, kteří se i přes problémy na 4. RZ, kde se propadli z 1. až na 8 místo, dokázali probojovat zpět na stupně vítězů. Pro bronz si dojela posádka Suninen-Lehtinen s vozem Ford Fiesta WRC.

Následující podnik WRC zatím není znám. Rally Argentina, která měla následovat v kalendáři WRC po Mexické rally byla prozatím odložena.