Letní cena Brna 2020 - foto Lukáš Trtílek
25.07.2020

Letos brněnský okruh představil novinku s názvem Letní cena Brna, což byl v pořadí již druhý letošní road racingový závodní víkend na tomto okruhu.

Vzhledem k situaci panující okolo nás byl zájem závodníků enormní. Na trati se tak představilo i mnoho zahraničních závodníků a také přední čeští jezdci v čele s Karlem Hanikou, členem týmu YART Yamaha, závodícím ve vytrvalostním mistrovství světa.

Závodilo se v mnoha kategoriích, jmenovitě: od 600 ccm, do 600 ccm, Supermono+400 SSP, Moto3 + 125ccm a představili se i klasici se svými nablýskanými historickými skvosty.

Hlavním tahákem byla kategorie nad 600 ccm, kde se kromě již jmenovaného Karla Haniky představila i plejáda dalších zvučných jmen jako Karel Pešek, Marek Červený, Michal Šembera, Václav Bittman a mnoho dalších. Jak v sobotní, tak ani nedělní jízdě Karel Hanika nepoznal přemožitele a stal se tak králem závodního víkendu. To se mu také povedlo i v obou jízdách kategorie do 600 ccm, kde závodil s dalšími slavnými závodními jezdci jako je Igor Kaláb, Jirka Mrkývka či Ondřej Vostatek.

I přes mírnou nepřízeň počasí to byl velmi zdařilý a zajímavý závodní víkend a určitě se tento podnik může i do budoucna stát ozdobou závodního kalendáře Automotodromu Brno.

Text a foto: Lukáš Trtílek