Pardubice ovládl Hagleitner, Divišov Poppenreiter
11.09.2020

Neobvyklá doba covidová vede pořadatele k neobvyklým řešením. Tentokrát k tomu uspořádat dva závody FlatTrack hned dva dny po sobě. První z nich se jel minulý pátek v Pardubicích, kde se mělo původně jet v dubnu jako start sezóny. V sobotu se pak odjel závod v Divišově. Na závodě v Pardubicích, nechyběl náš fotograf Pavel Horák, jehož fotografie jsou doplněny k oficiálnímu reportu po závodě.

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Pardubice - pátek

V pátek v podvečer se v pardubickém depu sešlo 16 jezdců do třídy FT1 a k tomu 7 do přeboru veteránů. Nadále bohužel trvá personální problém ve třídě FT Classics, která letos ještě neodstartovala a tak tři „Classici“ bojují mezi modernějšími stroji FT1.

 

Hned první jízda stála za to! Od startu celé pole vodil Jiří Kraus, po celých deset kol mu ale visel na zádech Rakušan Hagleitner, který mu nedal vydechnout, Jirka Kraus první místo ale udržel! Ve zbytku základních rozjížděk ale už Hagleitner neztratil ani bod. Jirka Kraus neudržel první místo právě s Rakušanem ve své druhé jízdě, třetí ale už opět vyhrál. Druhou jízdou pátečního závodu se zařadil do skupiny vítězů základních jízd nadějný nováček ve světě levých zatáček, František Trunda. Jako poslední rozšířila tyto řady Rakušanka Yasmin Poppenreiter, která zvítězila ve své druhé rozjížďce. Po šesti základních jízdách, ve kterých každý jezdec startuje třikrát, postoupilo nejlepších deset přímo do patnáctikolového finále a ostatní jezdci se postavili na start jízdy poslední šance, která po pěti kolech posune dva nejlepší do finálové dvanáctky. Tuto jízdu ovládl Petr Čemus a jako druhý postoupil Rakušan Michael Schmid.


Do finálové jízdy nejlépe odstartoval obhájce mistrovského titulu Hagleitner před Jirkou Krausem a Yasmin Poppenreiter, která nechtěla pustit druhé místo za žádnou cenu. Při své snaze vybojovat druhé místo si ale Yasmin nehlídala záda a v zatáčce po startu ji krásným manévrem podjel František Trunda. První čtyřka v tomto pořadí i přijela do cíle. Za nimi se ale bojovalo tvrdě, z těchto bojů brzo vypadl se šlehajícími plameny z výfuku Ervín Krajčovič. První pětku uzavřel Michal Hloušek před Kamilem Peukrem.

 

V poháru veteránů si první místo v základních jízdách střídali Jaroslav Franců a Jiří Slezák. Třetí pokaždé přijel Roman Marek. Ve finále se na osm kol odehrávali největší boje právě mezi Franců a Slezákem, ze kterého vyšel jako vítěz Jaroslav Franců před Jiřím Slezákem a třetím Romanem Markem.


FT1
1. Manuel Hagleitner
2. Jiří Kraus
3. František Trunda
4. Yasmin Poppenreiter
5. Michal Hloušek
6. Kamil Peuker
7. Nikolaus Mayr
8. Markus Jell
9. Michael Schmid
10. Václav Gehart
11. Petr Čemus
12. Ervín Krajčovič
13. Tomáš Horuta
14. Tomáš Kolařík
15. Michal Špaček
16. Michal Rossler


FT Veterán
1. Jaroslav Franců
2. Jiří Slezák
3. Roman Marek
4. Karel Marek
5. Petr Jurek
6. Milan Jurik
7. Pavel Vojtěchovič

 

Divišov – sobota

Necelých 24 hodin poté, co jezdci naložili své stroje do svých dodávek, stáli opět na startu. Tentokrát na technické dráze ve středočeském Divišově.


Do Divišova se rozhodli necestovat Rakušané Hagleitner s Mayrem a také Michal Špaček. Naopak pouze do Divišova přijeli Rakušan Martin Sulzbacher a Jakub Sluka.

 

Do první jízdy, stejně jako o den dříve vlétl nejmladší z celého startovního pole Jiří Kraus. Druhou jízdu ovládl Německý jezdec, startující v zimních obdobích na závodech mistrovství světa ledové ploché dráhy, Markus Jell, který překvapivě kvalifikační část ovládl o bod před Ervínem Krajčovičem který svého „Klasika“ přes noc ukecal k spolupráci. Jako třetí šla do finále, stejně jako o den dříve Yasmin Poppenreiter, před čtvrtým Jiřím Krausem.


V jízdě poslední šance stál na startu stejně jako o den dříve Rakušan Schmid, který tentokrát poslední šanci vyhrál. Za ním se odehrával pěkný souboj o finále, který předváděli letošní nováčci Tomáš Horuta s Tomášem Kolaříkem. Právě Tomáš Kolařík doplnil finálovou dvanáctku na startu.


Finále nejlépe rozjela Yasmin Poppenreiter před Jiřím Krausem. Na dráze ale bylo dvanácti jezdcům těsno a tak došlo k pádu Petra Čemuse. Ten se nedokázal bez pomoci vyprostit z pod motorky a tak musela být jízda zastavena. Do opakované jízdy opět nejlépe odjela jediná slečna na startu, hned za zády ji byl tentokrát Němec Jell, kterého ale ve druhém kole překonal Kraus. Ten po celé finále pronásledoval Yasmin a postupně ukrajoval její náskok. V nájezdu do posledního kola jí dokázal dotáhnout na kontakt a v poslední zatáčce zaútočil. Tento atraktivní dojezd do cíle musel rozhodnout až rozhodčí, který rozhodl o prvním vítězství v kariéře mladé Rakušanky. Za trojici Poppenreiter, Kraus, Jell dojel jako čtvrtý Ervín Krajčovič, který dokazuje to, že ani motocykl určeny do třídy FT Classics se nemusí bát FT1. První pětku tentokrát uzavřel z Pardubic bronzový František Trunda.


Závod veteránů vyrobených do roku 1962 byl na rozdíl od pátečních, méně vyrovnaný ale neméně zajímavý. Všechny své základní jízdy vyhrál Jaroslav Franců před Jiřím Slezákem. Třetí místa tentokrát obsadil dvakrát Petr Jurek. Roman Marek ve svých prvních dvou jízdách řešil technické problémy a až ve třetí jízdě dokázal dojet do cíle a byla z toho právě třetí pozice. Ve finále se Jaroslavovi Franců zasekl na jeho Jawě plyn a tak projel několik zatáček kolem mantinelů, čímž ztratil a musel se prokousávat zpátky dopředu. Přímo k cíli mířil na prvním místě Jiří Slezák před Romanem Markem a z konce startovního pole blížícím se Jaroslavem Franců. Na víc než třetí místo to ale nestačilo.


FT1
1. Yasmin Poppenreiter
2. Jiří Kraus
3. Markus Jell
4. Ervín Krajčovič
5. František Trunda
6. Martin Sulzbacher
7. Michal Hloušek
8. Kamil Peuker
9. Václav Gehart
10. Michael Schmid
11. Tomáš Kolařík
12. Petr Čemus
13. Tomáš Horuta
14. Michal Rossler
15. Jakub Sluka


FT Veterán

1. Jiří Slezák
2. Roman Marek
3. Jaroslav Franců
4. Petr Jurek
5. Milan Jurík
6. Karel Marek
7. Pavel Vojtěchovič

 

Více fotografií od Pavla Horáka hledejte ZDE.

 

TZ Czech Flat Track

Foto: Pavel Horák

11. 9. 2020

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.