Tisková konference: SUPERMOTARD OPEN TOUR
10.07.2012

Dnes se uskutečnila netradiční tisková konference k SUPERMOTARD OPEN TOUR MČR 2012 na střešním parkovišti brněnské galerie Vaňkovka. Pořadatelé Jan Zeman a Tomáš Ševčík zmínili informace především o nedělním závodě v Brně, ale několik slov zaznělo i na adresu hrušovanského podniku, který se jede 28. července 2012. Před samotným začátkem uctili účastníci konference památku náhle zesnulého motoristického novináře Ámose Krejčího.

Co je to supermoto?
Kolébkou jsou Spojené státy, kde vznikly koncem osmdesátých let. Pod názvem Superbikes se tyto závody jezdily na tratích s kombinovanou směsicí asfaltu, terénu a plochodrážního oválu. Právě spojení asfaltu a terénu nabízelo atraktivní podívanou nejen pro diváky, ale bylo hozenou rukavicí i pro závodníky, kteří jezdili silniční závody, motokros, plochou dráhu či enduro. Více na stránkách supermotard.cz.

Trať brněnského závodu leží na prostranství vedle ÚAN Zvonařka na dohled od galerie Vaňkovka. O body do Mistrovství ČR se zde podle odhadu pořadatelů bude prát 65-70 závodníků a číslo očekávaného počtu návštěvníků se pohybuje okolo hranice 4000 lidí.

Silné motorky bude možné vidět už v sobotu. Od 9 hodin ráno až do večení 18. hodiny se bude na trati trénovat, v 15 hodin proběhne v galerii Vaňkovka autogramiáda a od 20 hodin se bude promítat film Tomorrow Will Be Better, který popisuje cestu Libora Podmola za titulem mistra světa FMX (vstupné 80 Kč). Neděle se svým programem nabízí pohodový sportovní i kulturní zážitek.

Neděle:
08:00 tréninkové jízdy
12:30 streetfight a dance show B-fresh
13:00 závody
15:00 soutěž deseti jezdců o největší drift
15:40 závody
18:00 vyhlášení a koncert kapely Homo Guru


Připravili jsme pro vás překreslený plán areálu. Větší obrázek zde.

 

Diváci si mohou vyzkoušet simulátor nárazů, kolo štěstí u stánku Automotodromu Brno, autogramiády jezdců či spoustu soutěží. Všichni se staneme porotci při vyhodnocení největšího driftu potleskem. Jeden šťastlivec dokonce odjede na skútru.

Na tiskovce byli také zástupci závodníků Tomáš Trávníček, Radim VavříkTereza Hallová. Po ukončení oficiální části tiskovky se Tomáš Trávníček projel po uzavřené parkovací ploše a předvedl všem novinářům několik adrenalinových kousků. V krátkém rozhovoru jsme se zeptali na několik otázek Terezy Hallové, jediné ženy v brněnské startovní listině:

Jak jsi se dostala k motardu?
K motardu mě přivedl přítel. Dřív jsem jezdila MX, ale supermoto mi přijde podstatně bezpečnější. Teď jezdím za tým Hardbike, se kterým jsem spokojená a neplánuji návrat k MX.

Srovnání zahraničí s ČR?
Mimo Českou republiku jezdíme s týmem Rakousko. Je tam znatelně lepší organizace. Lidé tam pro ten sport dýchají a dělají vše proto, aby byl na co nejvyšší úrovni. Poslední dobou se však zvedá úroveň supermota i u nás, tak to snad pořadatelům vydrží.

S čím závodíš?
Supermoto jezdím s Hondou CRF 450 a pokud se najde volný víkend, zajezdím si s holkama republikový motokros, tam jezdím s KTM 250. Teď se ale prakticky každý týden jezdí supermoto, a tak se k MX dostanu v podstatě jen na jarním a podzimním trénování.

Viděla jsi už brněnskou trať?
Trať jsem ještě neprojela, ale s klukama jsme se na ni byli podívat a shodli jsme se na tom, že je celkem malá. V ostrém závodě budeme zatáčky projíždět na těsno a bude to zátěž na fyzičku. Zvlášť pro mě, když budu muset často překlápět motorku do zatáček.

Tereze děkujeme za rozhovor a přejeme co nejvíce kilometrů bez pádu či jiného neštěstí.

Takže jste si to přečetli sami. Brněnská trať nabídne už v tuto neděli adrenalinové okamžiky v zatáčkách, akční a velmi těsné předjíždění, spoustu zábavy v doprovodném programu a ve hře je dokonce skútr!


Václav Volf se po tiskovce podíval k trati a vyfotil pár snímků.


Václav Volf se po tiskovce podíval k trati a vyfotil pár snímků.


Dne 16. 7. 2012 bude možné vyzkoušet si trať, na níž se závodilo v neděli a do 22. 7. můžete shlédnout expozici k 25. výročí Masarykova okruhu ve Vaňkovce.


Text a foto: Václav Volf (vvf) a Martin Blahák (mb)
.

10. 7. 2012
 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.