MXGP šampion Jeffrey Herlings se vrátil zpět do sedla své Red Bull KTM 450SX-F poté, co byl v procesu rekonvalescence po lednové operaci pravé nohy. Čtyřiadvacetiletý Jeffrey si dopřává krátké tréninky na své #84 motorce už skoro tři týdny.

VÍCE
JD GUNNEX KTM Racing Team odjel z Portugalska bez bodů
motocross

Bohužel bodově naprázdno vyšli jezdci českého JD Gunnex KTM Racing Teamu z šestého závodu mistrovství světa v motokrosu, který se konal v portugalské Aguedě. V první jízdě kategorie MX2 skončil slovenský závodník Richard Šikyňa na 21. a Čech Petr Polák na 34. pozici. Druhou jízdu dokončil Šikyňa na 23. a Polák na 30. místě. V průběžném pořadí šampionátu je Šikyňa na 22. a Polák na 36. pozici. Co říkal jejich účinkování šéf týmu Jiří Jankovský?

VÍCE
FIM Mistrovství světa juniorů se pojede v roce 2019 v Trentinu
motocross

YouthStream vydal tiskovku, z níž jsme se konečně dozvěděli termín FIM Junior Motocross World Championship a FIM Junior Motocross World Cupu. Svátek tzv. světových juniorských jednotlivců i národních týmů je naplánovaný na víkend 13. - 14. července 2019 na severu Itálie v Trentinu.

VÍCE
Richard Šikyňa v MXGP Portugalska 2019 nebodoval
motocross

V portugalskej Aguede sa tento víkend (18.-19. mája) konalo 7. podujatie seriálu majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“. Slovenskému reprezentantovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia), jazdiacemu na motocykli KTM 250 SXF v drese českého tímu JD GUNNEX KTM RACING sa tentokrát nedarilo. Prvý krát v tejto sezóne na pretekoch MXGP nebodoval. Po bolestivom páde a tiež penalizácii v sobotňajšej kvalifikácii skončil na 32. mieste.

VÍCE
6. MXGP 2019: Gajser s Pradem předvedli vynikající výkon v Portugalsku
motocross

Sezóna je v plném proudu a včerejší den byl opět dějištěm MXGP. Účastníky seriálu hostilo uplynulý víkend Portugalsko. Hliněná půda na místní trati v Aguedě je velice bohatá na barvy, ale více než barvy byly živější nedělní závody. Tisíce fanoušků zaplnily prostor kolem trati a celou dobu fandily. Jezdcům se trať měnila před očima a jízdu od jízdy byla těžší. Nejlépe se s ní vypořádal Slovinec Tim Gajser v kategorii MXGP a Španěl Jorge Prado v MX2.

VÍCE
Richard Šikyňa na MXGP opět v TOP 10!
motocross

Po šesťtýždňovej prestávke v kolotoči seriálu majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa tento víkend (11. - 12. mája) konalo 5. podujatie v Taliansku na trati v Mantove. Sobotné príjemné počasie večer vystriedali výrazné neutíchajúce zrážky, ktoré úplne rozmočili trať. Nedeľné podmienky na trati riadne preverili nielen schopnosti jazdcov, ale aj pripravenosť tímov a techniky. Jediný slovenský účastník v seriály majstrovstiev sveta Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci za český partnerský tým JD GUNNEX KTM RACING TEAM opäť predviedol, že extrémne podmienky zvláda veľmi dobre.

VÍCE
5. MXGP 2019: Cairoli a Prado vítězí i v Mantově
motocross

Po více jak měsíční pauze znovu odstartoval pátým závodem seriál MXGP. Blátivý závod v Mantově byl kromě dvou hlavních kategorií doplněn o evropské kategorie EMX 2T a EMX 125. Ve třídě EMX 2T se celkově na 7. místě umístil Václav Kovář. Mladíci Martin Venhoda, Petr Rathouský a Tomáš Pikart se do hlavního závodu EMX 125 nekvalifikovali. Jak se dařilo hlavním aktérům v MXGP a MX2, se dozvíte z reportu.

VÍCE
Richard Šikyňa zaválel v MXGP Lombardie
motocross

Třináct bodů získal Richard Šikyňa z českého týmu JD Gunnex KTM Racing Teamu v pátém podniku mistrovství světa v motokrosu, kterým byla italská Grand Prix Lombardie. Slovenský jezdec je v průběžném pořadí kategorie MX2 na 21. pozici. Druhý závodník české stáje Petr Polák byl v Itálii v jednotlivých jízdách hodnocený na 24. a 29. místě. Jak viděl závodní víkend šéf týmu Jiří Jankovský?

VÍCE
Romain Febvre znovu na motorce!
motocross

Další skvělá zpráva letošního týdne zní, že je Romain Febvre zpět na motorce poté, co si přivodil zlomeninu kotníku během MXGP v Argentině. Co však není jisté, jestli ho uvidíme vidět už během pátého pokračování MXGP šampionátu v Mantově, protože se možná během týdne a půl nezvládne na tento závod po tak velkém zranění připravit.

VÍCE
Jeffrey Herlings je zpět v sedle
motocross

Světový šampion Jeffrey Herlings je konečně zpět v sedle. Sice ne jeho motokrosové motorky, ale horského kola. Ovšem zanedlouho ho čeká dokonce enduro. Díky tomu, že se mu kosti dobře hojí, není nepravděpodobné, že bychom tuto létající holandskou kulku mohli vidět závodit už během nadcházejícího MXGP v Mantově.