12. MXGP 2019: Gajser s Pradem jsou nezastavitelní
motocross

Dvanáctý závod sezóny se odjel na trati Semarang v Indonésii. Velká cena Indonésie byla zahájena tradičním ceremoniálem, kde byl představen tanec „legong“. Ceremoniál sledovaly obrovské davy fanoušků spolu s jezdci a ředitelem společnosti Youthstream Davidem Luongem. Vítězství si odnesli opět dva tovární jezdci – Prado ve třídě MX2 a Gajser v královské MXGP.

VÍCE
Nejrychlejších osmnáct minut Richarda Šikyni
motocross

Patnáct bodů vybojoval slovenský jezdec Richard Šikyňa z českého JD Gunnex KTM Racing Teamu ve dvanáctém podniku mistrovství světa v motokrosu. V indonéském Semarangu skončil v jízdách třídy MX2 jednou na čtrnáctém místě a ve druhé jízdě byl třináctý. Zisk za jeden víkend je jeho nejlepším zápisem v sezoně MS 2019. Překonal tak své maximum z předchozího víkendu v Palembangu a polepšil si na 21. místo v pořadí MS.

VÍCE
MS Juniorů 2019: Máme mistra světa!
motocross

Že máme jezdce ve třídě 65 ccm, který dokáže bodovat a bojovat o stupně nejvyšší na závodech MS a ME, ví snad každý, kdo se alespoň trochu zajímá o český motokros. Zajímavá jména nám nechybí ani v kategorii 85 ccm nebo 125 ccm. Kdo dosáhl na zlato a stal se tak třetím, respektive druhým mistrem světa z České republiky?

VÍCE
MS Juniorů 2019: Výsledky sobotních kvalifikací
motocross

Kromě volných tréninků se v sobotu odjely i kvalifikační rozjížďky, ze kterých jezdci postupují do finálových jízd. Z České republiky se někteří kvalifikovali, některým se to bohužel ve velké konkurenci nepovedlo, ale i tak mají obrovskou zásluhu na reprezentaci České republiky na Mistrovství světa juniorů 2019.

VÍCE
MS Juniorů 2019: Známe výsledky volných tréninků
motocross

Do italského Trentina vyrazilo 14 českých zástupců v doprovodu trenéra Jana Froňka ml. Jak si naši kluci vedli ve volném tréninku a kdo skončil na předních pozicích, se dočtete níže.

VÍCE
11. MXGP 2019: Prado s Gajserem první i v Indonésii
motocross

První víkend ze dvou na území Indonésie nám ukázal jeden z nejzajímavějších závodů letošní sezony. Jedenáctý závod sezóny odstartoval zahajovacím ceremoniálem, který zahrnoval tradiční tance a vystoupení indonéských bubeníků. Slovinec Tim Gajser (Team HRC) a Španěl Jorge Prado (Red Bull KTM Factory) znovu zvítězili ve svých kategoriích. Oba sice dojeli druhou rozjížďku na druhém místě, ale celkový součet bodů jim stačil na 1. místo a udržení červené tabulky.

VÍCE
MXGP kalendář pro sezónu 2020
motocross

Nejsme ještě u konce letošní sezóny a na obzor se už dostala první provizorní verze kalendáře MXGP 2020. MXGP České republiky by se mělo předběžně konat v termínu 25. července – 26. července 2020. Další novinkou je, že třída EMX Open se pojede při závodech MXGP (na evropských tratích). Jak to prozatím vypadá s dalšími termíny, jsme pro Vás připravili.

VÍCE
Cairoli předčasně ukončil letošní sezónu
motocross

Celý tým Red Bull KTM Factory Racing postrádal při uplynulém závodě MXGP své dvě hvězdy z královské kubatury. Jeffrey Herlings a Antonio Cairoli se nezúčastnili už dvou závodů v řadě. Jeffrey se rychle zotavuje se svou zlomeninou dolní končetiny, zatímco Antonio podstoupil v sobotu nečekanou operaci.

VÍCE
Šikyňa získal nejvíce bodů v letošní sezóně
motocross

Třináct bodů vybojoval slovenský jezdec Richard Šikyňa z českého JD Gunnex KTM Racing Team v jedenáctém podniku mistrovství světa v motokrosu. V indonéském Palembangu skončil v jízdách třídy MX2 jednou patnáctý a ve druhé jízdě na čtrnáctém místě. Zisk za jeden víkend je jeho dosud nejlepším zápisem v sezoně MS 2019.

VÍCE
Návrat Suzuki do seriálu MXGP?
motocross

Většině fanoušků MXGP chybí v paddocku obrovský žlutý stan, který vždy přivezla tovární Suzuki. Od roku 2018 se na tratích jezdci na továrních motocyklech Suzuki neobjevují. Jak to bude s budoucností tohoto týmu v seriálu MXGP není zcela jasno, ovšem spekuluje se intenzivně. Pár slov dodal i bývalý jezdec Jeremy Seewer.