2. MXGP 2019: Cairoli s Olsenem zlatí v Matterley Basin
motocross

MXGP Velké Británie v Matterley Basin je již minulostí! Po perfektních soubojích v závodních jízdách byli oceněni hlavní aktéři víkendu. Tovární jezdec Antonio Cairoli jezdící za Red Bull KTM Factory Racing zvítězil v královské kubatuře MXGP. Mladší závodník Thomas Kjer Olsen na tovární Husqvarně zvítězil ve třídě MX2. Celý závodní víkend doplnily takové evropské kubatury EMX250 a EMX 2T.

VÍCE
TZ Václav Kovář: EMX 2T - Matterley Basin, 22.–23.3.2019
motocross

První závod Evropského mistrovství dvoutaktů – EMX 2T, který se jede při závodech mistrovství světa se odehrál uplynulý víkend ve Velké Británii na trati Matterley Basin.

VÍCE
TZ: Dalších šest bodů pro Richarda Šikyňu z MXGP v Anglii
motocross

Druhé podujatie seriálu „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa po úvodných pretekoch v Južnej Amerike konalo 23.-24.3.2019 v Anglicku, na známej trati v Matterley Basin. Richard Šikyňa (MX Slovakia) jazdiaci za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM si v triede MX2 na motocykli KTM 250SXF dokázal aj na tejto náročnej trati poradiť s jej nástrahami a tiež s mimoriadne silnou konkurenciou.

VÍCE
Po anglických dvoutaktních soubojích stříbro pro Vaška Kováře!
motocross

Kategorie dvoutaktních dvěstěpadesátek - EMX 2T, která se jede v rámci Mistrovství Evropy současně při seriálu MXGP, odstartovala svou sezónu uplynulý víkend v Anglii. Na startu kategorie nechyběl ani na svém stroji Gas Gas český závodník Václav Kovář, který vyšplhal na bednu, kde byl oceněn za druhé místo!

VÍCE
TZ JD Gunnex KTM Racing Team: Rychlost a bodová nadílka z MXGP v Anglii
motocross

Při uplynulém závodě MXGP na anglické trati Matterley Basin nechyběl ani jediný oficiální tým v seriálu z České republiky. Řeč je pochopitelně o JD Gunnex KTM Racing Teamu. V kategorii MXGP se představil zkušený španělský závodník José Butron. Kategorie MX2 patřila týmovým mladíkům Petru Polákovi a Richardu Šikyňovi.

VÍCE
Prado zmešká GP Británie kvůli drobnému zranění ramena
motocross

Světový šampion MX2 a průběžný držitel červené tabulky pro lídra - Jorge Prado nenastoupí do druhého závodu FIM Mistrovství světa v motokrosu tento víkend ve Velké Británii. Důvodem je zranění ramena, které si přivodil během tréninku.

VÍCE
Jeffrey Herlings zůstává v roce 2019 v MXGP
motocross

A je to venku! Úřadující mistr světa v motokrosu Jeffrey Herlings zůstane do konce roku 2019 v Evropě. Alespoň takovou zprávu přinesl holandský server NOS.

VÍCE
Stefanu Evertsovi amputovali malíček na noze
motocross

Souboj Stefana Evertse se zákeřnou malárií si vyžádal oběť v podobě infikovaného malíčku na noze, který mu byl amputovaný. Tuto zprávu potvrdil samotný Stefan, který na svůj Instagram dokonce přilepil rentgen aktuální podoby jeho nohy s textem: "A pak byly jen čtyři..."

VÍCE
Dean Ferris náhradníkem za zraněného Febvreho
motocross

Yamaha Motor Europe přinesl potěšující zprávy o náhradníkovi zraněného Francouze Romain Febvre, za kterého zaskočí Australan Dean Ferris. Po vzrušujícím začátku MXGP sezóny se bohužel Febvre zranil ve druhém závodě první letošní MXGP a vyřadil se tak na prozatím více než měsíc operací zlomené paty.

VÍCE
Bude Jeffrey Herlings závodit v Americe?
motocross

Loňský šampión třídy MXGP bude muset kvůli zranění vynechat minimálně tři závody seriálu MXGP. Jak uvedl Herlings pro holandský portál NOS, nelze vyloučit účast na závodech v Americe!