Liam Everts musí podstoupit operaci
motocross

Zranění zasáhne do motokrosové kariéry i v případech, kdy to jezdec naprosto neočekává. Liam Everts si ve středu na tréninku v německém Grevenbroichu poranil ruku. Zranění je nakonec horší, než se očekávalo a jezdec musel podstoupit operaci, kvůli které se nezúčastní prvního závodu MXGP v Argentině.

VÍCE
Kdo je Petr Polák?
motocross

Neomlouvejte se, on sám taky dobře ví, že když na chvíli sejdete z očí, za pár dní si na vás málokdo vzpomene. Náš přední motokrosový jezdec Petr Polák má za sebou dramatický loňský podzim, kdy se po pádu v tréninku vážně zranil, sezóna pro něj předčasně skončila a pak jako by se po něm slehla zem. Sám Petr vylíčil, co se všechno přihodilo...

VÍCE
Giacomo Gariboldi o týmu HRC Honda
motocross

Italský server Off Road Pro Racing vyzpovídal před závodem v Riola Sardo majitele týmu HRC Honda Giacomo Gariboldiho, pod kterým letos budou závodit Ferruccio Zanchi, Ruben Fernandez a Tim Gajser.

VÍCE
Zanchi oficiálně potvrzen jako tovární jezdec
motocross

Ferruccio Zanchi byl dnes oficiálně oznámen jako tovární jezdec stále Honda do třídy MX2. O jeho přestupu se spekulovalo dlouho a tým HRC Honda společně s Gariboldi Racing napínal své fanoušky, kdo doplní v paddocku MXGP Tima Gajsera a Rubena Fernandeze.

VÍCE
Čína se vrací do kalendáře MXGP
motocross

Infront Moto Racing dnes představil nejnovější aktualizaci kalendáře pro FIM Mistrovství světa v motokrosu 2024. Jezdci tříd MX2 a MXGP se podívají po pěti letech zpátky do Číny, kde se pojede 15. a 16. září 2024.

VÍCE
Duncan se loučí s týmem DRT Kawasaki
motocross

Novozélanďanka Courtney Duncan, jedna z nejúspěšnějších motokrosových závodnic, se po pěti sezónách loučí s týmem DRT Kawasaki. Společně dosáhli mnoha úspěchů, vyhráli spoustu závodů Grand Prix a získali světové tituly. Nyní nastal čas, aby se závodnice posunula „o dům dál.“

VÍCE
Tým WZ KTM Racing představil jezdeckou sestavu
motocross

Těsně před koncem roku představil tým WZ KTM Racing jezdeckou sestavu pro rok 2024. Tým sestavil silnou jezdeckou partu, která může bodovat na závodech mistrovství světa i ADAC. Překvapením sezóny je potvrzení spolupráce s Haakonem Fredriksen.

VÍCE
Update kalendáře MXGP
motocross

Infornt Moto Racign představil těsně před Vánoci aktualizovaný kalendář pro závody FIM mistrovství světa v motokrosu 2024. Změny se týkají desátého kola MXGP a oznámení termínu Motokrosu evropských národů.

VÍCE
SPEKULACE: Přivede Honda jezdce do MX2?
motocross

Infront Moto Racing zveřejnil předběžný seznam oficiálních týmů FIM mistrovství světa v motokrosu 2024. Právě HRC Honda má v kolonce u MX2 napsáno TBA, což znamená, že bude oznámeno. Posledním továrním jezdcem Hondy ve třídě MX2 byl Calvin Vlaanderen.

VÍCE
SB KTM Racing postupuje na závody MS
motocross

Motokrosový tým SB KTM Racing je poměrně novým týmem v motokrosovém paddocku. Od roku 2022 se soustředil na sérii EMX250, ale pro sezónu 2024 se rozhodl změnit plány a plně se zaměří na závody mistrovství světa MX2.

VÍCE