Alberto Forato potvrdil plány na sezónu 2023
motocross

Už během sezóny se objevovaly informace o tom, že by mohl být Alberto Forato bez týmu na sezónu 2023. Dobrou zprávou pro všechny jeho fanoušky je, že zůstává v týmu SM-Action Racing. Tým na svých sociálních sítích potvrdil, že přechází z GasGas na KTM a jezdec bude mít oficiální tovární podporu.

VÍCE
MXoN 2022 - ohlédnutí za 75. Motokrosem národů
motocross

Všichni už víme, že v 75. ročníku Motokrosu národů, který se jel po dvou neklidných letech poznamenaných covidem na trati RedBud v americkém státě Michigan, zvítězili po jedenáctiletém čekání domácí reprezentanti Spojených států amerických před národními družstvy Francie a Austrálie. Co přinesl letošní ročník zajímavého a o čem vlastně byl, se pokusíme zhodnotit ohlédnutím se za jeho výsledky.

VÍCE
David Braceras spojil síly s F&H Racing Team
motocross

Talentovaný Španěl David Braceras spojil síly s týmem F&H Racing Kawasaki, se kterým se zúčastní FIM mistrovství světa v motokrosu ve třídě MX2. Jeho novým náčiním bude nová KX250.

VÍCE
VÝSLEDKY: V B-finále zazářil Locurcio
motocross

Venezuelani si výborným výsledkem Lorenza Locurcia zajistili po stup do hlavního závodu letošního Motokrosu národů v USA. Stávají se tak dvacátým týmem v A-finále.

VÍCE
VÝSLEDKY: Kvalifikaci na národech ovládli domácí
motocross

75. ročník Motokrosu národů má odjety kvalifikační rozjížďky, které rozhodly o tom, jakých 19 týmů zamíří rovnou do A-finále. Zbývající budou dnes ráno bojovat o postup do B-finále. Kvalifikační jízdy jsou důležité pro nejlepší výběr místa na startu v hlavním závodě. Výsledky sice nejlépe vyšly pro Ameriku, ale bodovali i jezdci mimo USA. Kvalifikaci MXGP ovládl výborně jedoucí Jago Geerts, v MX2 zvítězil domácí Justin Cooper a v OPENech to byl Dylan Ferrandis z Francie.

VÍCE
Rozlosování startovních pozic MXoN
motocross

Oficiální rozlosování startovních pozic do kvalifikačních rozjížděk se konalo dnes odpoledne v Media Centru v RedBud. Jako první byli vylosování Maročané. Domácí hrdinové odstartují z 15. pozice. Italové budou obhajovat loňský triumf ze šestého místa.

VÍCE
Startovní čísla AMA 2023
motocross

AMA zveřejnila seznam oficiálních startovních čísel pro sezónu 2023 v Americe. Některá čísla nejspíše nebudou využita, protože jezdci přestoupili do jiné kategorie nebo se závoděním skončili. Eli Tomac například neabsolvuje seriál AMA MX a Jett Lawrence nebude na motokrosové sérii závodit ve třídě 250, ale 450.

VÍCE
10 důvodů, proč nemůžete zmeškat letošní MXoN
motocross

Největší motokrosová událost je za dveřmi! Letošní Monster Energy FIM Motokros národů nabídne opět úžasnou podívanou. Pořadatelé z Infront Moto Racing našli 10 důvodů, proč si to nemůže žádný z fanoušků nechat ujít!

VÍCE
Jezdci MMČR tipují výsledky MXoN 2022
motocross

Během dnešního závodu MMČR v Přerově jsme obešli některé jezdce, aby se s námi podělili o své tipy na první trojici na letošním MXoN 2022. Kromě nejlepších týmů nás zajímal i jezdec, který může na závodě překvapit. Motokros národů hostí výjimečná a mnohými oblíbená trať v RedBud, která už v roce 2018 ukázala, že dokáže pořádně míchat kartami. K tipům jezdců jsme přidali i dva redakční tipy. Jak to letos vidíte vy?

VÍCE
Max Nagl o letošním MXoN
motocross

Do startu cesty na MXoN zbývá německému týmu už jenom několik desítek hodin. Max Nagl je nejzkušenějším jezdcem týmu a byl zvolen kapitánem. Kromě úspěchů mezi domácími jezdci se může řadit i mezi nezkušenější závodníky v celém startovním poli. Rozhovor s jezdcem Haas Racing Teamu před odletem najdete níže.

VÍCE