Americký supermotocross jde do finále
motocross

Poslední třetí závod amerického supermotocrossu se koná jíž zítra na legendárním stadiónu Memorial Coliseum v Los Angeles. Ve třídě 250SMX jsou adepty na titul H. Lawrence, Shimoda a Deegan. Stačí, aby jeden z nich vyhrál a bez ohledu na výsledky ostatních, si zajistí premiérový SMX titul. Ve třídě 450SMX je situace podobně vyrovnaná. Sexton, J. Lawrence, Roczen. Prvním dvěma jmenovaným stačí vyhrát. Roczen potřebuje k celkové titulu jednak vítězství v posledním závodě a také, aby Sexton skončil třetí nebo horší.

VÍCE
Nominace českého týmu MXoN
motocross

Jiří Čepelák, manažer národního týmu pro MXoN, prozradil složení letošní sestavy na národy, které se uskuteční ve francouzském Ernee o víkendu 7. a 8. října. Pro letošní rok zvolil manažer velice mladý tým ve složení Václav Kovář, Julius Mikula a Jakub Terešák. Náhradníky jsou Dušan Drdaj a Víťa Marek. Svou nominaci prozradil prostřednictvím podcastu Scrub&Talk.

VÍCE
11. AMA MX 2023: Poslední závod v Ironman Raceway
motocross

Velkolepé představení Hondy v roce 2023 pokračuje. Po všech třech titulech v superkrosu, získala i oba dva v motokrosu. Ten poslední přidal včera Hunter Lawrence. Jeho bratr Jett pak dokončil fenomenální šňůru 22 vítězství v této sezóně. Ani v jedné z rozjížděk ho nikdo neporazil! To se naposledy podařilo Jamesovi Stewartovi v roce 2008. Samotný poslední závod ve třídě 450MX samozřejmě ovládl Jett, druhý byl Sexton a třetí Plessinger. Ve třídě 250MX se na bednu postavili Shimoda, Deegan a Vialle.

VÍCE
Francouzi znají složení na MXoN
motocross

Tým Francie pro MXoN 2023 má možná neočekávané složení! Mnozí očekávali v týmu Dylana Ferrandise. Francouzskou trojicí, která bude patřit mezi favority na domácí trati Ernee, bude reprezentovat Romain Febvre ve třídě MXGP, Maxime Renaux v Openech a Tom Vialle v MX2.

VÍCE
MXGP Nizozemí - Van Drunen, Everts, Febvre
motocross

Mělo to být parádní představení Jeffreyho Herlingse na domácí pískové trati. Jenže to by si nesměl, smolař posledních sezón, zlomit klíční kost už ve volném sobotním tréninku. Závod královské třídy tak ovládl rozjetý Febvre, před Pradem a Seewerem. Ve třídě MX2 jsme viděli dramatické souboje, z nichž nejúspěšněji vyjel Liam Everts a připsal si tak druhé vítězství v kariéře. Závod žen suverénně opanovala písková královna Lotte Van Drunen.

VÍCE
10. AMA MX 2023: Hunter Lawrence krok od titulu
motocross

Desátý, předposlední závod amerického motokrosového šampionátu se konal na krásné trati Budds Creek Motocross Park. Celkově závod třídy 250MX ovládnul Hunter Lawrence, který má před posledním závodem komfortní náskok 25 bodů a je tak jen krůček od titulu. Smolařem dne byl určitě Haiden Deegan, který kvůli restartu první jízdy přišel o skvělé rozjetý závod. Ve třídě 450MX byl opět dominantní Jett Lawrence a nás může těšit první mistrovský bod Jakuba Terešáka za dvacáté místo v druhé jízdě.

VÍCE
Kuba Terešák se v americké elitě neztratil
motocross

Kubovo debutové vystoupení v prestižním americkém šampionátu Pro Motocross Championship v Unadilla u Chicaga, které se konalo 12. srpna 2023, předčilo všechna očekávání. V konkurenci 96 pilotů, mezi nimiž nechyběly ani takové hvězdy jako Lawrence či Sexton, se Kuba v kvalifikaci probojoval na úctyhodné 21. místo.

VÍCE
MXGP Švédska - Reisulis, Laengenfelder a Seewer
motocross

Tento víkend pokračoval světový motokrosový šampionát už patnáctým závodem ve švédské Uddevalle. Prořídlé startovní pole třídy MX2 ovládl zaslouženě Laengenfelder před Evertsem a Adamem. Třídu MXGP pak Seewer před Febvrem a Pradem. V noci na neděli pořádně zapršelo a na to nejvíce doplatili mladí jezdci třídy EMX125, kteří svoji druhou jízdu jeli hned v neděli ráno. Stejně jako v sobotu zvítězil Reisulis a neohroženě tak kráčí k evropskému titulu. A jak si vedli naši borci?

VÍCE
9. AMA MX 2023: Jett Lawrence motokrosovým šampionem 2023
motocross

Nevídanou šňůru šestnácti vítězství nepřerušil Jett Lawrence ani v devátém dílu amerického šampionátu. Připsal si další dvě vítězství v rozjížďkách a není tak divu, že má před posledními dvěma závody náskok 103 bodů. A to znamená jediné, Jett mohl být korunován za krále třídy 450MX už tento víkend ve východoamerické Unadille. Nadvládu bratří Lawrenců podtrhnul jeho bratr Hunter, který ovládnul třídu 250MX. Ve třídě 450MX se rozhodně neztratil ani náš Kuba Terešák, který v obou jízdách bojoval těsně za bodovanou TOP 20.

VÍCE
Jakub Terešák se přesouvá do Ameriky
motocross

Americký motokrosový šampionát pokračuje již tento víkend v Unadille. Jezdci měli 3 týdny letní pauzu a tak bude jistě zajímavé sledovat, v jaké formě se vrátí. Třída 250MX je velmi vyrovnaná a největším tahákem bude jistě souboj Lawrence vs Deegan. Naše zraky však budeme asi nejvíce upínat na královskou třídu 450MX. Tam se představí český jezdec Jakub Terešák v dresu Wildcat race teamu jako náhrada za zraněného Lorenza Locurcia. Závody lze sledovat online v pro nás příjemné časy. První jízda třídy 450MX startuje v sobotu v 19:15 našeho času.

VÍCE