Richard Šikyňa o spolupráci s Maxem Naglem
motocross

Účastník mistrovství světa třídy MX2 Richard Šikyňa začal koncem minulé sezóny spolupracovat se zkušeným jezdcem Maxem Naglem. Nagl je stále aktivním závodníkem, rozhodl se však předat své zkušenosti mladým pilotům. Už v loňské sezóně spolupracoval s Jonathanem Bengtssonem a letos s ním spolupracují Kevin Brumann a slovenský reprezentant Richard Šikyňa.

VÍCE
Prohlášení o letošním závodě MXoN
motocross

Na základě nejistoty počtu fanoušků, kteří by mohli na závodě v září být a ekonomických rizik, která jsou s tím spojena, se francouzský Moto Club Ernée rozhodl vzdát organizace letošního ročníku Motokrosu národů. Místní klub se spolu s FIM, FFM a Infront Moto Racing dohodl, že se zde bude závod konat v roce 2023.

VÍCE
MXGP má nový kalendář, Loket oficiálně zrušen
motocross

Společnost Infront Moto Racing může konečně představit veřejnosti a týmům aktualizovaný kalendář FIM Mistrovství světa v motokrosu 2020. Světová série dosáhne svého dlouho očekávaného návratu po čtyřměsíční přestávce kvůli koronavirové krizi. Zpráva je doplněna o oficiální tiskovou zprávu o zrušení české GP v Lokti.

VÍCE
Längenfelder se podělil o dojmy z návratu k závodění pódiem
motocross

Celých 112 dnů museli Simon Längenfelder (DIGA Procross GASGAS Factory Juniors) spolu s dalšími GP jezdci počkat na moment, kdy se znovu postavili na startovní rošt během českého mistráku, který hostil v neděli 28. června 2020 Dalečín. Längenfelder se blýskl už v kvalifikaci nejrychlejším časem ve skupině a ukázalo se, že je rozjetý a jen tak něco ho nepřekvapí ani v závodech.

VÍCE
Cairoli pokračuje i v sezóně 2021
motocross

Devítinásobný mistr světa v motocrossu Ital Antonio Cairoli bude i v roce 2021 usilovat o zisk titulu v barvách Red Bull KTM Factory Racing. Bude se tak jednat o jeho osmnáctou GP sezónu a dvanáctou sezónu v sedle rakouské stáje KTM. Tovární KTM se může pyšnit titulem dream team, když v jejich barvách bude závodit v královské kubatuře MXGP trojice Cairoli-Herlings-Prado.

VÍCE
MXGP jezdci jdou zpět do boje!
motocross

Americký superkrosový šampionát je u konce, a tak je na čase začít se koncentrovat na další seriály našeho úžasného motokrosového sportu. Skvělou novinkou je, že jezdci začínají znovu závodit. Minulý týden vyrazil třeba Tim Gajser na pro něj domácí slovinský šampionát, kde se mu podařilo jednu jízdu vyhrát a druhou nedokončit. Nicméně i tak bylo super vidět světového šampiona znovu v akci. A protože se schyluje k prvnímu závodu v České republice, kde vypadá startovka opravdu našlapaně, rozhodli jsme se zjistit o trochu více, kdo se tam vlastně chystá závodit, a komu se to třeba naopak na úvodní závod do Dalečína ještě nehodí do tréninkového plánu.

VÍCE
Pauls Jonass se zranil během tréninku
motocross

Tovární jezdec Husqvarny Pauls Jonass se při přípravě na návrat mistrovství světa MXGP zranil při tréninku. Po pádu má zlomená tři žebra a pět trnových výběžků směřujících směrem do zad.

VÍCE
Motokrosové národy veteránů se odkládají na rok 2021
motocross

Protože negativní koronavirové zprávy zatím neberou konce, máme pro vás bohužel další takovou informaci. Ta se tentokrát týká Motokrosu národů veteránských družstev (2020 Vets MXdN), které měla o víkendu 12. - 13. září hostit Velká Británie. S ohledem na dosavadní stav, týkající se pandemie, se organizátoři rozhodli přeložit tento závod na příští rok s prozatímním datem 11. - 12. září 2021.

VÍCE
Hofer podepsal s KTM do roku 2022
motocross

Red Bull KTM Factory Racing s potěšením oznamuje dvouleté prodloužení smlouvy s nováčkem ve světové třídě MX2 Rene Hoferem. Osmnáctiletý Rakušan tak bude pilotovat stroj KTM 250 SX-F i v sezónách 2021 a 2022. Je skvělé vidět, kam se Rene vypracoval z mladičkého závodníka, který začínal s motokrosem v Čechách.

VÍCE
Další změna kalendáře MXGP
motocross

Společnost Infront Moto Racing oznamuje, že letošní čínský závod MXGP je kvůli rozšíření celosvětové pandemie zrušen. GP Číny se však vrátí už následující sezónu do kalendáře. Čínská motocyklová federace (CAMF) a H&H Sports Protection Group LTD se zavázaly uspořádat fantastický podnik v následující sezóně. V článku naleznete i kalendář, který je platný k dnešnímu dni.

VÍCE