Víme, kdy si budete moct zapařit hru MXGP 2020
motocross

Infront Moto Racing a Milestone makají na dokončení nového vydání hry MXGP 2020. S ohledem na složitou situaci, které čelí celý svět, došlo rovněž ke změně termínu vydání, což však napomohlo, abyste si již brzy mohli zahrát nejlepší hru na všech dostupných platformách.

VÍCE
Startovní listiny – MXGP of Trentino
motocross

Už zítra odstartuje první ze tří závodů na trati v italské Pietramuratě. Do Itálie vyjela početná skupinka českých závodníků. Ve třídě MX2 se dle startovních listin na start postaví slovenský jezdec Richard Šikyňa, kterého doplní české duo Petr Polák a Jakub Terešák. Do evropské kubatury EMXOPEN by měli odstartovat Petr Michalec, Petr Bartoš, Petr Rathouský, Libor Pletka a Martin Michek. Všem českým závodníkům budeme držet palce v bojích o evropské body. Kdo další se postaví na start?

VÍCE
GasGas představil nové jezdce a potvrdil odchod Coldenhoffa
motocross

Společnost GasGas si před novou sezónou zajistila dva výborné závodníky do kategorie MXGP na sezónu 2021. Bývalý mistr světa MX2 Pauls Jonass se spojí s talentovaným Brianem Bogersem, aby vytvořili novou jezdeckou sestavu Standing Construct GasGas Factory Racing. Níže naleznete také prohlášení Tima Mathyse o odchodu současné týmové hvězdy Glenna Coldenhoffa. Odchod z týmu nemine ani italského závodníka Ivo Monticelli.

VÍCE
Estonec Talviku podepsal s No Fear Jumbo BT Motorsport Husqvarna
motocross

Jörgen-Matthias Talviku se ve své rookie EMX250 sezóně blýskl skvělým výsledkem, když skončil pod křídly ASA United Husqvarna týmu celkově pátý. V roce 2021 pojede Talvik opět EMX250, ovšem tentokrát v dresu No Fear Jumbo BT Motorsport Husqvarna teamu, kterému se upsal. A nebude doufat v žádný jiný výsledek, než jakým je titul.

VÍCE
Gautier Paulin odchází do motokrosového důchodu
motocross

Gautier Paulin oznámil prostřednictvím svých sociálních sítí, že se rozhodl odejít od motokrosu. Znamená to, že poslední tři závody v Trentinu budou jeho posledními! Motokrosový svět tak přijde o dalšího z výborných motokrosařů.

VÍCE
Jak je na tom aktuálně Arminas Jasikonis?
motocross

Pokud vás zajímá, jak probíhá rekonvalescence Arminase Jasikonise z továrního Ice One Husqvarna týmu, pak pro vás máme krátké sdělení, které se objevilo na jeho sociálních sítích. "Daří se mi skvěle a užívám si svoji druhou šanci na život opravdu naplno bez jakéhokoli plýtvání!"

VÍCE
Jak to bude s kalendářem MXGP 2021?
motocross

Vypadá to, že se již kalendář MXGP 2021 tvoří a přizpůsobuje! Generální ředitel Infront Moto Racing David Luongo připustil, že promotér usiluje o to, aby sezóny 2021 proběhla jako obvykle. Budou však připraveni na různé scénáře.

VÍCE
GasGas představil své jezdce třídy MX2 pro sezónu 2021
motocross

Továrna GasGas s potěšením vítá mladého švédského pilota Isaka Giftinga, jako nejnovějšího továrního jezdce. Švéd je jednou z budoucích hvězd a i v následující sezóně zůstane v červených barvách s týmem ve třídě MX2. Isak bude hájit barvy týmu DIGA Procross GasGas Factory Racing s navrátilcem Simonem Langenfelderem. Oba jezdci se postaví na start s osvědčeným strojem MC 250F.

VÍCE
Ben Watson si zajistil místo v tovární Yamaze
motocross

Yamaha Motor Europe oznamuje, že Ben Watson udělá další významný krok v pyramidě značky Yamaha. Pro sezónu 2021 se připojí k týmu Monster Energy Yamaha Factory MXGP a zažije tak svůj debutový ročník v královské kubatuře pod křídly továrního týmu.

VÍCE
Velká cena Lommelu MX2 z pohledu Petra Starého
motocross

Docela překvapivé zážitky přinesl nedělní závod třídy MX2 na motokrosové Velké ceně Lommelu. V první jízdě demonstrovala svoji sílu Yamaha, když senior týmu, Brit Ben Watson a mladé francouzské akvizice pro příští sezónu, Renaux a Benistand, obsadili čelo závodu (zatímco týmová jednička, domácí hvězda Jago Geerts, skončila po pádu v úvodu a beznadějné stíhačce až třináctá). I na vedoucího celkového pořadí Toma Vialla zbyl na pódiu jen třetí stupínek.

VÍCE