Red Bull KTM Factory Team 2023
motocross

Red Bull KTM Factory Team, jeden z nejoblíbenějších týmu paddocku MXGP, absolvoval společně s uznávaným fotografem Juanem Pablo Acevedem předsezónní focení. Výběr fotek, na kterých najdete Jeffrey Herlingse, Andreu Adamo, Liama Evertse nebo Sachu Coenena, najdete níže.

VÍCE
Kiara Fontanesi se vrací na mistrovství světa
motocross

Kiara Fontanesi, několikanásobná světová šampionka, ohlásila návrat na závody WMX! Oznámení proběhlo prostřednictvím jejího dlouhodobého partnerství se značkou UFO Plast.

VÍCE
Aktualizovaný kalendář MXGP 2023
motocross

Infront Moto Racing představil aktualizovaný kalendář FIM Mistrovství světa v motokrosu a FIM Motokrosu národů. Národy ve francouzském Ernée byly původně naplánovány na 22. října, nově se přesouvají na víkend 7. a 8. října. Bylo náročné učinit tuto velkou změnu, ale díky spolupráci FIM, Infront Moto Racing, FFM a Motoclub Ernée se situace rychle vyřešila s ohledem na celosvětové závody a umožnění závodit nejen americkému týmu. Ke změně došlo i se závodem v Matterley Basin.

VÍCE
Thomas Kjer Olsen je zpátky na motorce
motocross

Thomas Kjer Olsen strávil většinu své kariéry ve třídě MX2. Po přesunu do prestižní MXGP, kde se rychle adaptoval. Dosahoval výsledků kolem 15. místa a rychle se učil. Do sezóny 2022 nastoupil s velkým pokrokem. Po povedeném začátku se jeho svět zhroutil při MXGP Lotyšska. Thomas havaroval během volného tréninku a do nemocnice byl převezen s těžkým zraněním.

VÍCE
Petr Polák a rok 2022
motocross

Petr Polák na svých sociálních sítích shrnul sezónu 2022 a vzpomněl na jeho nejlepší chvilky. Pojďe si připomenout jeho rok v mistrovství světa, kdy závodil v barvách JM Honda Racing.

VÍCE
Locurcio se vrací do Ameriky
motocross

Lorenzo Locurcio vstoupil na scénu Grand Prix v roce 2020, kdy byl draftován týmem BUD Kawasaki Racing do evropské série EMX250. Venezuelan zde zazářil a pro rok 2021 si zajistil místo v královské třídě MXGP v české stáji JD GUNNEX KTM Racing Team. V roce 2022 ho ze hry vyřadilo zranění. Stihl se však vrátit a reprezentovat svou vlast na Motokrosu národů.

VÍCE
Tom Guyon přestupuje na Fantic
motocross

Tom Guyon, vycházející francouzská hvězda, podepsal novou smlouvu s továrním týmem Fantic. V roce 2023 bude závodit na závodech mistrovství světa ve třídě MX2. Svou pozici získal díky povedeným výkonům v letošní sezóně.

VÍCE
Jakub Terešák na návštěvě u Celisky #vApexu
motocross

Motokros je pro mě, jak když jdeš venčit psa, říká Jakub Terešák. Kuba přijmul pozvání Elišky Coufalové a zavítal do studia, kde se podělil o své zážitky nejen ze závodů mistrovství světa. Společně tak byli oba součástí pozitivně naladěného podcastu, který si níže můžete poslechnout i vy!

VÍCE
SDM-Corse Racing ukončilo spolupráci s Betou
motocross

Beta vstoupila v roce 2020 jako nová značka do paddocku MXGP a společně s týmem SDM-Corse Racing zažila dvě povedené sezóny. Italský tým získal Jeremy Van Horebeeka, který za tu dobu odvedl výbornou práci při vývoji motocyklu. Beta se však bude muset v roce 2023 vydat jiným směrem, protože SDM-Corse Racing s nimi ukončil spolupráci.

VÍCE
Shana van der Vlist přestupuje na Yamahu
motocross

Shana van der Vlist dlouhou dobu závodila na KTM, ale pro rok 2023 oznámila změnu. Mladá telentovaná závodnice z Holandska, která se každým rokem neustále zlepšuje, na svých sociálních sítích potvrdila, že v roce 2023 přestoupí na Yamahu.

VÍCE