Přihořívá – sezóna MXGP má pevnější obrysy
motocross

Horizont je čára, která se od nás vzdaluje stejně rychle, jako se k ní přibližujeme. Na horizontu našich přání byl donedávna termín startu letošní mistrovské motokrosové sezóny - teď snad konečně dostal pevnější podobu a dovolí jezdcům a jejich týmům upřesnit program závěrečné přípravy před startem prvních závodů mistrovství světa. V pilné přípravě jsou i naši dva adepti pro mistrovství světa třídy MX2 – Petr Polák a Jakub Terešák.

VÍCE
Ken Roczen a MXGP v roce 2012!
motocross

Ken Roczen využil v roce 2012 přestávky v kalendáři AMA a jako teeneger debutoval na MXGP. Bylo tomu tak 23. září 2012 v Teutschenthalu. Celkově skončil na druhém místě! První místo bral Antonio Cairoli a třetí Clement Desalle. Podívejte se, jak se tenkrát německému talentovi dařilo mezi nejlepšími jezdci světa.

VÍCE
Cesta na mistrovství světa
motocross

MXGP představilo novou video sérii „Road to 2021,“ kde představí vybrané týmy a jezdce FIM Mistrovství světa v motokrosu 2021! V příštích několika měsících bude každý týden jedna epizoda, která představí, co je třeba k závodění na té nejvyšší úrovni.

VÍCE
Představení letošního vzhledu Monster Energy Kawasaki
motocross

Také tovární tým Kawasaki představil letošní vzhled týmu, v jehož barvách bude závodit Romain Febvre a Ivo Monticelli. Jak sladěni budou tito dva jezdci v letošní sezóně?

VÍCE
Start MXGP se přesouvá na 13. června!
motocross

Společnost Infront Moto Racing představila během dnešního dne aktualizovaný kalendář letošního FIM Mistrovství světa v motokrosu. Kvůli globální pandemii Covid-19 bude prvním závodem až Grand Prix v ruském Orlyonoku o víkendu 12. – 13. června. Jak to vypadá s dalšími termíny?

VÍCE
GALERIE: Arminas Jasikonis
motocross

Sympatický Litevec je velkým oblíbencem mezi fanoušky motokrosu po celém světě. Arminase Jasikonise, jezdce továrního týmu Rockstar Energy Husqvarna, zastihl belgický MXGP fotograf Bavo Swijgers a nafotili spolu skvělé snímky! Výběr fotek hledejte dole.

VÍCE
KTM 250 SX-F – Rene Hofer
motocross

Rene Hofer je téměř po celou dobu své závodní kariéry podporovaný továrnou KTM. Od roku 2020 je pevnou součástí továrního týmu na mistrovství světa. Každý fanoušek motokrosu z České republiky si Reneho vybaví v jeho začátcích na malorážkách na MMČR Juniorů. Pojďme se podívat na detaily závodního stroje, který bude Rakušan v letošním roce pilotovat!

VÍCE
V týmu panuje skvělá atmosféra, říká Locurcio
motocross

Novým členem českého JD GUNNEX KTM Racing Teamu se stal pro letošní sezónu Venezuelan Lorenzo Locurcio. Ten zažije v barvách jediného českého oficiálního týmu premiérovou sezónu v prestižní kubatuře MXGP. S Lorenzem jsme hodili rychlý pokec! Co na sebe prozradil, hledejte níže!

VÍCE
První závod MXGP odložen!
motocross

Hlavní pořadatel MXGP v Oss, Elbert Dollevoet, po konzultaci s Infront Moto Racing rozhodl o odložení závodu a společně hledají náhradní termín. Několik stran, včetně místních úřadů, pracovalo na přípravě bezpečnostního plánu. Kvůli pokračující pandemii však není možné uspořádat závod v původním termínu!

VÍCE
Speciální edice kšiltovek Tima Gajsera
motocross

Dnešní datum je speciálním pro světového šampióna Tima Gajsera. V tento den se totiž narodil jeho starší bratr Žan, který zemřel ve třech letech v roce 1995 po nešťastném incidentu na motokrosové trati. Tim připravil pro své fanoušky limitovanou edici podepsaných kšiltovek. Čepice je ve speciálním boxu doplněna o podpisovou kartu a klíčenku s pořadovým číslem. Do prodeje jde omezené množství kusů, přesněji 243 a prodej začíná v 16 hodin!

VÍCE