Petr Smítka nám poslal potěšující novinku, že se tento víkend vrací zpět do závodního kolotoče. Přečtěte si, co dalšího ještě ve svém reportu prozradil.
O víkendu 21. - 22. srpna 2010 pokračoval seriál Mistrovství ČR enduro – KTM SHIVA 2010 čtvrtým podnikem v Kopidle. Víťa Kuklík se stal v předposledním závodě MISTREM ČR v enduru!!
Masivní dav mexických fanoušků burácel, když se na trati Guadalajaro (Tlajomulco) vzájemně utkalo deset motokrosových celebrit. V prvním závodě zvítězil Sebastien Tortelli poté, co svedl divoký souboj se Stefanem Evertsem, Davidem Vuilleminem a Seanem Hamblinem.
Uplynulý víkend pokračoval seriál Mistrovství ČR enduro třetím závodem ve Mšeně u Mělníka. Domluvili jsme se na spolupráci s protřelým endurákem Víťou Kuklíkem, a tak si můžete přečíst jeho report. (Následující budou obsáhlejší.) A aby toho nebylo málo, tak prostudujte další TZ a odkazy.
Čeští reprezentanti zamířili na začátku srpna do Ruské federace a nezklamali. V úmorném horku a v oblasti sužované požáry vybojovali celkové třetí místo.
Filip Neugebauer absolvoval šestý podnik seriálu ADAC Masters, který se tentokrát přesunul z Německa na rakouskou trať Möggers. Přestože Filip nedokázal pokořit německého vítěze Kena Roczena a stříbrného Arnauda Tonuse, zisk třetího místa je bezesporu skvělým úspěchem!!!
Český závodník Filip Neugebauer vybojoval v šestém závodě ADAC MX Masters na rakouské trati Möggers třetí místo. Filip se díky bronzovému umístění vyhoupnul zpět na druhou pozici v průběžném pořadí šampionátu. Jeho ztráta na lídra Roczena činí 42 bodů.
Nikča Otřísalová dala dohromady report z Cross Racing Cupu, jehož další díl se konal 1. srpna 2010 na trati v Bělé u Jevíčka. Kromě toho Nikča zjistila, že dochází k přesunům plánovaných závodů ve Vážanech nad Litavou na jiné tratě. Proč? Čtěte...
Mrzí mě negativní reakce, jež vyvolala aktualita, kterou jsem nechal v pátek večer zveřejnit na webech před sobotní "Amerikou" v Dolních Heřmanicích. Níže najdete moje zdůvodnění, co nakonec vedlo k tomu, že se závod nekonal.
Vzhledem k tomu, že trať v Karlíně není dosud způsobilá k pořádání závodů (z důvodu stálé rozmočenosti), dohodli jsme se s vedením tratě v Karlíně na novém a doufám, že již konečném datu, kterým je 14. srpna 2010. Všem se omlouváme za toto přeložení termínu!!!