09.09.2019
Oba jezdci českého týmu JD Gunnex KTM Racing Team mají za sebou sedmnáctý víkend mistrovství světa v motokrosu, který se jel v tureckém Afyonkarahisaru. Slovenský závodník Richard Šikyňa dojel desátý a třináctý, v bodovém součtu to představuje jeho nejlepší výsledek sezony. Český reprezentant Petr Polák obsadil ve druhé jízdě devatenácté místo a bodoval tak v šampionátu popáté v řadě.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jak viděl výkony a výsledky svých svěřenců šéf a majitel českého týmu Jiří Jankovský?


„Do první jízdy měl Richard nejlepší start sezony a pohyboval se na čtvrtém místě. Během úvodního kola však udělal několik chyb a propadl se na desátou příčku. Neustále bojoval s Dánem Olsenem, který je druhý v šampionátu a jezdil časy jen o sekundu pomalejší než letošní šampion Jorge Prado. Richardův soupeř Olsen to nakonec v předposledním kole „zabalil“ a Rišo se posunul o stupínek. Bohužel však v posledním kole udělal další chybu a skončil nakonec desátý.

 

Ve druhé jízdě začal špatně. Hned na začátku mu podklouzlo přední kolo a musel stahovat ztrátu z devatenáctého místa na konečné třinácté v cíli. Každopádně mám z jeho bodového přínosu radost.


Pokud jde o Petra Poláka, neměl podařený začátek víkendu a na Richarda ztrácel dokonce čtyři vteřiny na kolo. V první rozjížďce nedokázal najít správný rytmus a dojel dvaadvacátý. Z druhé jízdy mám naopak radost, protože Petr bojoval. Dokázal urvat další body. Jeho výkon se mi líbil.“


Průběžné pořadí MX2:

1. Prado (Šp./KTM) 787 bodů; 2. Olsen (Dán./Husqvarna) 592; 3. Geerts (Bel./Yamaha) 505; … 22. Šikyňa (Slov./KTM) 130; 41. Polák (ČR/KTM) 12. Bodovalo 54 jezdců.

 

Zdroj: TZ JD GUNNEX KTM Racing Team

Foto: Roman Borák

9.9.2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.