05.11.2019
Tim Gajser je stále jezdcem továrního týmu HRC Honda a v příští sezóně bude chtít obhájit svůj titul v královské kubatuře MXGP spolu s motocyklem Honda CRF450RW. K týmu a ke zkušenému jezdci se připojí australský mladík Mitch Evans, který podepsal smlouvu s továrnou po skvělém nováčkovském roce ve třídě MX2. Jeho týmový kolega Gajser a materiál tovární Hondy ho může vyšvihnout na dobré příčky v celkovém hodnocení.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Evans nakoukl do mistrovské třídy MX2 na začátku letošní sezóny, kdy si ho pod svá křídla vzala Livia Lancelot se svým týmem Honda 114 Motorsports. Hned při prvním závodě v Argentině se dokázal postavit na pódium. Zranění ho však vyřadilo ze třetiny sezóny. Jeho síla a chuť být nejlepší ho přivedla na celkové 11. místo ve třídě MX2.

 

Pro rok 2020 vymění Hondu CRF250R za Hondu CRF450RW a bude tak týmovým kolegou Tima Gajsera v královské kubatuře MXGP. Evans už má zkušenosti na „velké“ motorce, když v roce 2018 skončil v Austrálii druhý ve třídě MX1. Skvělý výsledek předvedl i na Motokrosu národů na americké trati RedBud, kde Hondu přesvědčil, aby ho podepsali.

 

„Je naprosto báječné podepsat s týmem HRC! Historie, jakou tahle značka má spolu se všemi skvělými jezdci, kteří na Hondě závodili, a nyní jsem toho součástí, je to neuvěřitelné. To je něco o čem sníte od malička, jakmile přehodíte nohu přes MX motorku, chcete být členem týmu HRC a závodit na plně továrním motocyklu CRF450RW. Nemůžu se dočkat začátku a těším se, že lidem ukážu, jak silný můžu ve třídě MXGP být. Vím, nebude to jednoduché, v této třídě je spousta skvělých závodníků, ale já mám nejlepšího parťáka, jakého můžu mít. Tim je mistr světa a přesně ví, jak to všechno funguje. Doufám, že se od něj a od týmu hodně věcí naučím a využiji je k tomu, abych se na začátku sezóny uvedl v co nejlepším světle. Nyní je čas začít pracovat, abych mohl plně připraven vyjet do prvního závodu,“ doplnil ke svému přestupu Evans.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: HRC Honda

5.11.2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.