05.11.2019
19. ročník FMX Gladiator Games je za námi a před námi jubilejní 20. výročí show. To se uskuteční 12. prosince 2020 od 18 hodin v pražské O2 areně a zcela po právu se stane velkolepou oslavou nejextrémnějšího sportu jakým freestyle motocross bezesporu je. Jedinečné výkony jezdců, dechberoucí triky, elektrizující atmosféra, vzduchem létající silné stroje, napětí adrenalin a dokonalá zábava – taková je už nyní pozvánka na 20. ročník FMX Gladiator Games, kde se bude slavit, vzpomínat i bilancovat. A hlavně, na motocykl se zde opět vrátí Libor Podmol a v plné síle se jistě představí i Petr Pilát nebo Martin Koreň.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„20. ročník show chceme pojmout jako oslavu a velký mejdan pro všechny milovníky adrenalinu a freestyle motocrossu. Je skoro neuvěřitelné, když jsme v roce 2000 FMX Gladiator Games statovali a stáli u zrodu tohoto typu show v Evropě, že už za rok stavíme 20. výročí. Chystáme opět řadu překvapení, novinek, chceme posouvat hranice a ukázat, že právě naše show byla jednou, kterou se inspirovaly podobné show prakticky po celém světě," říká Marek Rejman, zakladatel a organizátor FMX Gladiator Games.

 

A jaký byl 19. ročník FMX Gladiator Games?

Nejstarší freestyle motocrossové show v Evropě, FMX Gladiator Games se opět podařilo vyprodat O2 arenu a dokonale rozproudit krev v žilách nadšeným divákům.

 

David Rinaldo vítězem Gladiatorských soubojů

Oslnila a upoutala nová scéna a jak jinak než dechberoucí výkony jezdců, které v řadě případů téměř popřely fyzikální zákony. V Gladiatorských head-to-head soubojích nakonec po právu zvítězil Francouz David Rinaldo, který obhájil svoje loňské vítězství a těsně porazil českého zástupce Filipa Podmola. Základem vítězství Davida Rinalda ve finálové jízdě se pak stal trik zvaný Malakai, díky kterému si připsal vítězství i na letošních X-Games.

 

Petr Pilát startoval i se zlomenou nohou

Za zmínku stojí i účast Petra Piláta, který na letošních FMX Gladiator Games startoval se zlomenou nohou a kromě head-to-head soubojů si nenechal ujít ani jezdecké „vláčky“. Při nich se však bohužel zranil český FMX jezdec a spolupořadatel Martin Koreň, který se svým speciálním kostýmem zachytil o motocykl a nepříjemně si poranil ruku.

 

Libor Podmol v nové roli moderátora

Moderátorského žezla se z části chopil i Libor Podmol, který se stále zotavuje z jarní komplikované zlomeniny obou nohou, a tak využil šance, aby se divákům představil v nové roli a ze svého jezdeckého pohledu jim přiblížil jednotlivé triky a dění v areně.

 

Všichni tři – Podmol, Pilát i Koreň se tak už těší na nadcházející 20. ročník show, kdy se opět představí v plné formě.

 

Během večera došla řada i na předání peněžních šeků. Vedle již tradičního předání šeku Armádě ČR, byl připraven i druhý šek, který putoval Fakultní nemocnici Brno, na oddělení dětské ARO a bude využit pro další vzdělávání lékařů a sester.

 

Jubilejní 20. ročník FMX Gladiator Games bude skutečně velký, proto by si jej neměl nechat ujít žádný fanda motocyklů, adrenalinu, zábavy i sportu! Uskuteční se v sobotu 12.12. 2020 v O2 areně od 18:00! Vstup bude možný již od 16:30 a vstupenky lze zakoupit už nyní v předprodejní síti Ticketportal.cz.

 

FMX Gladiator Games

Nejstarší freestyle motokrosová akce v Evropě, konající se každoročně se během podzimu v Praze. Divákům nabízí ty nejlepší FMX triky hvězd světové freestyle motokrosové scény, adrenalinovou zábavu, elektrizující atmosféru i podávanou pro celou rodinu. Pro více informací navštivte webové stránky FMX Gladiator Games.

 

Galerii od Pavla Horáka naleznete na našem webu ZDE.

 

TZ Gladiator Games

5.11.209

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.