06.11.2019
Po skvělém představení Gajsera na americkém supercrossovém závodě Monster Energy Cupu v Las Vegas, byl Gajser osloven několika týmy. Jaká bude jeho budoucnost?
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Když jsem byl malý, tak mým snem bylo uspět v tomhle sportu, v motocrossu. Když jsem podepsal s týmem HRC, tak se splnily mé první sny,“ řekl Tim pro Planet TV.

 

Tim má smlouvu s Hondou i pro rok 2020 a bude tak naplno závodit ve třídě MXGP. Pro rok 2021 je celkem reálná možnost, že by se Tim přsunul do USA a závodil tak za velkou louží.

 

„Hodně týmů bylo překvapeno, skutečně nikdo neočekával, že zajedu tak dobře, po tak krátkém tréninku. Určitě je velký zájem, ale Honda bude mít vždy při rozhodování výhodu. Byli první. Když mi nikdo nevěřili, oni uvěřili, protože ve mně viděli potenciál. Vyrostli jsme spolu. Společně jsme dokázali vybojovat tři tituly Mistra světa. Honda bude mít určitě velkou výhodu oproti ostatním. Rozhodnutí může padnout už tuhle zimu.“

 

„Pokud by šlo o přípravy, určitě bych musel žít v Americe 10 měsíců v roce. Byly to skvělé dva týdny. Je to tam úplně rozdílný svět. Všechno v USA je mnohem větší. Lidé jsou více utlumení, myslím si, že bych si na to zvykl.“

 

Gajser by byl mnohem starší, než ostatní jezdci, kteří odešli za moře. Bylo by pro něj obrovským rizikem učit se „nový sport“, až takto v pozdním věku, ale je možné, že Gajser cítí, že už udělal v MXGP maximum, co jde a potřebuje novou výzvu! I když MXGP s Herlingsem a Pradem může být jednou z nejtěžších konkurencí během několika příštích sezón.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Gatedrop.com

Foto: Pavel Horák

6.11.2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.