19.11.2019
Mladší bratr Alex Marquez a dvojnásobný mistr světa v kubatuře Moto3 a Moto2 přestupuje do královské kategorie MotoGP.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jak již bylo jasné, tak po odchodu Jorgeho Lorenza z tovární Hondy se uvolnilo jedno volné místo v týmu Repsol Honda Team. Na toto místo mělo zálusk hned několik jezdců. Spekulovalo se o tom, že Cal Crutchlow závodící v Týmu LCR Honda Gresini by mohl zaujmout toto místo po odcházející legendě. Dokonce se spekulovalo, že v továrním týmu pojede Johann Zarco, který letos rozvázal smlouvu s tovární KTM.

 

Místo v továrním týmu ale nakonec zaujme mladší bratr Marca Marqueze, Alex. Letošní mistr světa v kategorii Moto2 s týmem EG 0,0 Marc VDS bude mít tak příležitost dokázat své schopnosti v královské kubatuře MotoGP. Alex měl na příští rok podepsanou smlouvu u stávajícího týmu v Moto2, ovšem ze smlouvy byl vykoupen továrnou HRC. S japonskou Hondou podepsal Alex Marquez roční smlouvu.

 

Alex Marquez začal závodit v mistrovství světa v roce 2012 v kategorii Moto3, kde závodil do sezóny 2014. V vsezóně 2014 dokázal získat s tovární Hondou titul mistra světa, a byl tak korunován v tomto roce, jako jeho bratr, který ovládl kategorii MotoGP. V sezóně 2015 přestoupil do kategorie Moto2, kde závodil za tým EC 0,0 Marc VDS, s motocyklem Kalex, a na konci letošního ročníku ve Valencii s tímto týmem oslavil premiérový zisk titulu v prostřední kategorii.

 

Od příští sezóny tak uvidíme oba bratry Marqueze v továrním týmu Repsol Honda Team. Uvidíme, jak se mladší z bratrské dvojice popere s touto velkou výzvou. Určitě nebude lehké nahradit takovou legendu, jakou je bezesporu Jorge Lorenzo.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj: HRC
Foto: Fb Alex Marquez

19.11.2019

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.