10.01.2020
Youthstream s nadšením oznamuje oficiální startovní listiny na zahajovací závod FIM Mistrovství světa v motokrosu 2020, který se bude konat 29. února a 1. března na trati Matterley Basin ve Velké Británii. Kdo se na trati ze závodníků představí? Nabité startovní listiny hledejte v článku.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Rychlá přírodní trať na jihu Anglie hostila prozatím více GP, než jakékoliv jiné místo na území státu. V roce 2020 to bude již po desáté, co se Matterley Basin objeví v kalendáři MXGP. Od roku 2012 to bude také poprvé, kdy se zahajovací závod odjede v Evropě.

 

Ve třídě MX2 máme českého zástupce Petra Poláka. Petr pojede se svým tradičním číslem #313 a reprezentovat bude tým iXS MXGP Team. Ze známých tváří se představí i slovenský závodník Richard Šikyňa #102. Richard bude závodit v barvách českého JD Gunnex KTM Racing Teamu. Za tovární tým KTM se představí Rakušan Rene Hofer #711, kterého známe ze závodů českého juniorského šampionátu. V loňské sezóně se ukázal i na MMČR v Lokti. Ve třídě dvěstěpadesátek najdeme spousty nováčků i hvězd. Velká pozornost bude směřovat na Thomase Kjer Olsena, který je velkým aspirantem na titul.

 

Královská kubatura MXGP nemá na seznamu žádného českého jezdce. Avšak zde figuruje český tým JD Gunnex KTM Racing Team se svými závodníky. Za tým se představí zkušený španělský závodník José Butron #17 a nováček v MXGP Adam Sterry #811. Pro Adama to bude velice speciální závod – první závod MXGP, nový tým, motorka a domácí trať. Na startovních listinách figuruje hodně jezdců, kteří přešli z nižší kategorie – Vlaanderen, Covington, …

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: MXGP.com

10.1.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.