11.01.2020
Nastávající nezávodní období je plné změn. Se začátkem roku s novinkou přicházejí jezdci Dominik Vach a Lukáš Čiko, kteří se dohodli na spolupráci pro letošní sezonu v Přeboru ČR.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V minulém roce oba jezdci tvořili posádku s někým jiným a každý v odlišné kategorii side. Dominik Vach úspěšně absolvoval seriál Přebor ČR side, který zakončil na 4. místě. Po jeho boku na sajdkáře od začátku sezony nastupoval Pavel Peták. Ovšem jejich spolupráce nevydržela „Po závodech v Jiníně jsme se rozešli, proto se mnou zbytek sezóny dojížděl táta a já sháněl nového spolujezdce,“ vysvětloval nám Dominik Vach. Možnost se naskytla až po závěru sezony, kdy se stal volným spolujezdcem Lukáš Čiko, který předtím jel s Jaroslavem Pokorným v republice (více ZDE).

Jejich námluvy brzdilo jen zranění na straně Lukáše, kdy se ještě nevědělo, jestli mu zdravotní stav dovolí plnou zátěž. Vše se ale v dobré obrátilo. „Zranění z Dalečína se léčilo možná i rychleji, než jsme čekali, takže od začátku října jsem pomalu začal nabírat na fyzičce a teď už je všechno naštěstí ve stoprocentní pohodě,“ sděloval nám Lukáš Čiko. Oba jezdci se tak na sklonku října definitivně dohodli. „Navíc jsme oba bývalí hokejisti, i když já byl na nižší úrovni,“ řekl nám Lukáš Čiko, co také dopomohlo, že si plácli.

Od té doby se již intenzivně připravují na novou sezonu. Příznivé počasí jim navíc umožnilo i trénink na sajdkáře na trati. „V prosinci jsme se byli svézt a zjistili jsme, že to půjde. Potom jsme se byli svézt ještě jednou a teď v pátek. Chtěli bychom už trénovat pravidelně, když to počasí dovolí,“ ohlížel se za prvními tréninky Dominik Vach.

Jejich plánem je účast v seriálu Přeboru ČR side. Kromě společného ježdění se ale každý připravuje sám. „U mě převažuje běhání, posilovna a bazén,“ prozradil nám Dominik Vach. V podobném duchu hovoří i Lukáš Čiko, ač nyní spíše hledá volno na trénink. „Letos přes zimu trochu bojuji s časem, jelikož většinu času trávím ve škole, do toho dokončuji autoškolu a večer chodím do posilovny, kde na mě druhým rokem dohlíží Matěj Hejhal, ve volném čase chodím i běhat,“ vysvětlil nám Lukáš Čiko.

Zodpovědná příprava dělá své a jezdci o tom vědí. Do startu nového ročníku sice zbývají přibližně tři měsíce, ale ty utečou velmi rychle, proto nová dvojice Vach-Čiko se snaží nic nepromeškat.

„Na novou sezónu se těšíme. Chceme se závoděním hlavně bavit a já osobně se moc těším na jedno pro mnohé překvapení v kalendáři závodů,“ sdělil nám na závěr Lukáš Čiko.


Za redakci Motolevel.com přejeme nové posádce hodně štěstí, úspěchů a jízd bez nehod!
(joh)
Foto: Archiv týmu V-Č

11.1.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.