08.03.2020
V Brně se konal od čtvrtka do neděle již 11. ročník veletrhu, který se každoročně uskuteční buď na území Brna, nebo Prahy. Každý z návštěvníků a příznivců motocyklů si zde přijde na své. A co bylo na BVV k vidění?
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Brněnské výstaviště otevřelo brány pro veřejnost již ve čtvrtek. Největší motocyklová výstava v Česku se letos odehrávala v pavilonech P F. V pavilonu Z je možno navštívit Burger Fest, kde se lidé mohou při procházení a pozorování motocyklů, skútrů, čtyřkolek, trojkolek, závodních speciálů a jiných motocyklových náčiní dobře najíst.

 

Hned při vstupu do pavilonu P může člověk spatřit značku Honda. Japonská továrna získala v loňském roce titul v MXGP, a také v nejprestižnějším silničním závodění, a to v MotoGP. Honda letos přijela na Motosalon se zbrusu novou Hondou CBR1000RR-R Fireblade. O tento model je velice velký zájem ze strany fanoušků a motocyklových nadšenců.

 

Na Motosalonu se také představují ostatní velké světové značky! V pavilonu P můžeme vidět na jednom místě již zmiňovanou Hondu, Yamahu, KTM, BMW, Kawasaki, Suzuki, francouzské Sherco a další.

 

U KTM fanoušci uvidí tři velice zajímavé stroje. Rakouská továrna zde vystavuje freestylovou motorku Petra Piláta, motokrosovou 250ccm Richarda Šikyni, který závodí na Mistrovství světa motokrosu, v kategorii MX2, za český tým JD GUNEX KTM RACING TEAM a v neposlední řadě se mohou pokochat závodním strojem KTM RC16, se kterým v MotoGP závodí Pól Espargaro.

 

Husqvarna má na svém stánku vystavenou taktéž freestylovou 250ccm Libora Podmola, který bohužel musel letošní ročník MS vynechat, když se těžce zranil v Německu a zlomil si obě nohy.

 

Na co by fanoušci neměli rozhodně zapomenout při procházení se po brněnském výstavišti? Rozhodně by každý měl zavítat ke Kawasaki, zde mohou vidět závodní speciál WSBK, se kterým jezdí Jonathan Rea. Nebo nový model KLX230, který jsme pro vás otestovali.

 

Pokud se člověku líbí spíše enduro/motocross, tak by měl zavítat na stánky KTM, Suzuki, Hondy a Sherca, tyto značky s sebou přivezly veškeré své dostupné modely a každý fanoušek si opravdu vybere podle svého gusta.

 

Na Motosalon 2020 zavítali samozřejmě také české dakarské týmy. Největší zastoupení zde má samozřejmě Orion-Moto Racing Group, který ukázal dva motocykly KTM450 Rally Replica. Oba dva stroje letos absolvovaly historicky první Dakar v Saudské Arábii. Se startovním číslem #132 startoval mnohonásobný motokrosový mistr republiky Martin Michek a s druhou KTM #29 ostřílený Milan Engel.

 

Na své si přijdou i milovníci tříkolek a čtyřkolek. Can-Am přivezl na Motosalon velkou škálu svých strojů. Samozřejmě nechybí ani závodní speciál Can-Am MK50z dílen roudnické Buggyry, se kterým se letos zúčastnila posádka Macháček – Tošenovský Rallye Dakar.

 

Posledním do party „dakaráků“ byl se svým Ford Ranger brněnský rodák Tomáš Ouředníček, který má svoji Bestii, jak sám svého Forda přezdívá k vidění v pavilonu F.

 

Na Motosalonu 2020 neuvidíte jenom motorky a čtyřkolky. Můžete si vybrat taky z velké škály motoristického oblečení, které je tu většinou levnější než v normálních kamenných obchodech.

 

V pavilonu F může návštěvník vidět světoznámý Harley-Davidsončeskou Jawu, motocykly Triumph, Indian a různé moto-přestavby.

 

Součástí výstavy je také samozřejmě doprovodný program pro fanoušky. Na pódiu se představí známé české osobnosti a jezdci, kteří vypráví o svých příhodách na motocyklech, svoji show v Brně mají taktéž kaskadéři, kteří předvádějí dechberoucí kousky na motocyklech ve venkovních prostorech!

 

Motosalon 2020 se organizátorům povedl opět na jedničku! Milovníci jedné stopy si zde přišli opravdu na své, viděli krásné motocyklyčtyřkolky a samozřejmě i hostesky, které k tomuto sportu jednoznačně patří. Mohli se zde dobře občerstvit v restauraci, a nebo venkovních stáncích a vychutnat si atmosféru 11. ročníku.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Foto: Lukáš Horák, Ondřej Novotný
8. 3. 2020

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.