25.03.2020
Ještě před začátkem prvního závodu FIM Mistrovství světa v motocross v Matterley Basin oznámila KTM prodloužení smlouvy s holandským jezdcem Jeffrey Herlingsem. Startovní číslo #84 tak bude k vidění pod oranžovým stanem minimálně do konce sezóny 2023. Co o jeho kontraktu říkají Valentina Ragni a Dirk Gruebel?
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tato zpráva byla skvělou, stejně jako ta, když loni v červu KTM prodloužila kontrakt do konce sezóny 2023 se španělským závodníkem a mistrem světa MX2 Jorge Pradem. Herlings i Prado jsou mnohými považováni za jedny z největších talentů v paddocku. Tovární KTM si tak pojistila dva výborné piloty, což je pro obě strany skvělou zprávou do budoucna.

 

Valentina Ragni – týmová koordinátorka nedávno hovořilo o prodloužení smlouvy pro Herlingse: „Vždy se té možnosti, že Jeffrey odejde do jiného týmu, trochu bojíš. Byl to důvod, proč jsem na konci minulé sezóny naléhala na Pita Beirera, aby si pospíšil. Je pro Jeffreyho dobré, že to může vypustit z hlavy a nemusí řešit další starosti a možné nabídky. V paddocku jsou samozřejmě další velké týmy, které mu mohou dát dobré vybavení a zázemí. Všechno ale musí znovu vybudovat. Jeffrey má kolem sebe pouze malou skupinku lidí, kterým věří a pouze s nimi pracuje. Chvíli by trvvalo, než by si tato situace sedla v novém týmu.“

 

Dirk Gruebel, manažer rakouské továrny je také šťastným mužem, že Jeffrey podepsal prodloužení smlouvy s továrnou. „Je to pro nás skvělé! Navíc to nemá v hlavě a nemusí mluvit s dalšími týmy.“

 

Není žádným velkým tajemstvím, že KTM v uplynulých letech navýšila rozpočet v MotoGP a udělala tak velký pokrok na okruzích. Dirk i Valentina jsou spokojeni s tím, jak KTM motocrossový tým podporuje. „Do MotoGP přichází samozřejmě velké investice, ale stále víme, odkud jsou. Víme také co v motocrossu máme,“ dodal Gruebel.

 

Valentina Ragni také dodává, že navzdory obrovským investicím do MotoGP se tento rozpočet nepromítl do rozpočtu v MXGP, což je dobrou zprávou pro motocross.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: motorsport.com

Foto: SEL

25. 3. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.