06.04.2020
Přestože se světový šampionát MXGP z důsledku celosvětové epidemie zastavil, členové pořádajícího týmu Paul Malin a Lisa Leyland vyzpovídali ve studiové show továrního pilota Yamahy Jeremyho Seewera! Záznam ze studia naleznete ve článku také.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Museli jsme všechno přeplánovat, a abych řekl pravdu, od Valkenswaardu jsem na motorce neseděl. Vytvořil jsem si plán, abych se udržoval ve fyzické kondici. Hodně jezdím na kole a chodím běhat. Mám doma ve Švýcarsku malou tělocvičnu, takže tam můžu dělat některé věci. Jen si udržuji kondici, abych byl připraven, ale musím vše plánovat směrem k závodu a tréninku na motorce. Je to něco úplně nového pro nás všechny. Je to těžké se udržet v kondici, protože nevíme, kdy znovu začneme závodit. Šli jsme z před sezóny do před sezóny a cítím, že po tomto budeme mít v rychlém sledu dvě sezóny, je to zvláštní,“  řekl Jeremy o kalendářní přestávce.

 

Zavzpomínal také na svůj nejlepší závod: „Jestli mám vybrat jeden závod, bude to má domácí GP, má první domácí GP. Ten pocit, tu husí kůži mám v hlavě dodnes. Bylo tam 20-30tisíc diváků a všichni vám fandí ve vaší cestě za vítězstvím… To je ten nepopsatelný pocit!“ 

 

„Upřímně myslím, že letošní Matterley Basin bylo nejlepším Matterlym, kde jsem závodil, spoustu drážek a volba stop, bylo to perfektní. Má sezóna nemohla být pro začátek lepší, v první jízdě jsem bral holeshot, takže jsem pokračoval tam, kde jsem skončil vloni na druhém závodě v Číně. Cítil jsem se dobře a druhé místo pro mě bylo perfektní, ujistil jsem se v tom, že mám potenciál a byl jsem kvalitně připraven na první závod. Při prvním závodě GP je toho v hlavě opravdu hodně – tlak, nervozita, každý je připraven a je tu spoustu dalších aspektů, takže sezóna začala skvěle. S jízdou jsem byl spokojený, ale ve druhé jízdě jsem měl smůlu. Srazil jsem se s Clementem Desallem ve druhé pravotočivé zatáčce. Dvě koleje se sbíhali v jednu a my jsme se navzájem dotýkali, upadla mi zadní brzda, takže to bylo dost těžké, ale čtvrté místo bylo úžasné. Samozřejmě jsem chtěl být na stupních vítězů, protože si myslím, že můj výkon byl hodně dobrý, ale je to závodění,“ komentoval Seewer první závod.

 

Ani druhý závod nezůstal bez komentáře: „Valksenswaard byl super náročný! Hodně pršelo, trať byla měkká a citlivá na jízdu, bylo těžké projet hlubokým bahnem a těžkými místy … Myslím, že jsme všichni bojovali, ale byla to jen smůla s počasím. Necítil jsem se až tak špatně, duševně jsem byl připraven, věděl jsem, co musím udělat, ale štěstí nebylo na mé straně. Hlavně v neděli to nebylo ono, abych byl upřímný.“

 

Celý záznam ze studia naleznete zde:

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: MXGP, Gatedrop.com

Foto: Pavel Horák

6. 4. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.