01.06.2020
Před začátkem koronavirové pandemie se mohl Jeffrey Herlings těšit ze senzačního začátku Mistrovství světa v motokrosu (MXGP), když se mu podařilo vyhrát úvodní dvě kola v Matterley Basin a Valkenswaardu. S ohledem na množství zemí, které uzavřely hranice a najely na karanténní opatření se Herlings vrátil do sedla motorky teprve nedávno.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Všichni pevně věří, že bude MXGP šampionát pokračovat závodem v Rusku, který je naplánovaný na první srpnový víkend. Oproti tomu americká AMA Nationals série by měla započít o něco dříve = v červenci po skončení superkrosového šampionátu. Herlings proto nevyloučil možnost, že se pojede na zbytek MXGP sezóny připravovat právě do US, kde se zúčastní závodu AMA Nationals. 

"Možná se pojedu připravovat na motokrosový svět do USA, ale co jsem četl, první závody byly rovněž přeloženy. V tuhle chvíli není závodně nic jistého vyjma MXGP a kdy se začne jezdit, bůh ví," řekl Herlings holandskému sportovnímu médiu NOS. 

Pokud se pokračování MXGP šampionátu opět odloží a americká outdoorová MX série odstartuje podle plánu, Herlings nezamítl, že by do US vyrazil na závody. K tomu však bude potřebovat souhlas KTM, kde to pro něj může být oříšek, aby je přemluvil k takovému plánu, neboť jsou výhradně zaměřeny na MXGP sérii. Ovšem nic není nemožné. Další překážkou však může být, zda bude moct vůbec vycestovat. 

V roce 2017 odjel Herlings Ironman kolo AMA Nationals, kde rozhodně nedošlo k žádnému zklamání, neboť jednoznačně dominoval. Jedna věc je jistá, Herlings prostě dychtí po co nejdřívějším návratu za závodní řidítka.


Kompletní informace v původním holandském znění je tady


Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroj: Gatedrop.com
01.06.2020 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.