16.06.2020
Red Bull KTM Factory Racing s potěšením oznamuje dvouleté prodloužení smlouvy s nováčkem ve světové třídě MX2 Rene Hoferem. Osmnáctiletý Rakušan tak bude pilotovat stroj KTM 250 SX-F i v sezónách 2021 a 2022. Je skvělé vidět, kam se Rene vypracoval z mladičkého závodníka, který začínal s motokrosem v Čechách.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Hofer se stal členem továrního týmu Red Bull KTM Factory Racing v roce 2020 poté, co oslnil svými výsledky s evropských třídách EMX125 a EMX250. Už v té době měl však Rene určitý druh spolupráce s tovární KTM. Rene zapůsobil na tým svou vyspělostí, morálkou a silnou osobností. Tyto vlastnosti ho posunuly na začátku sezóny GP 2020 do první pětky v hodnocení šampionátu.

 

Rakouský závodník tak ukazuje svůj potenciál a výbornou spolupráci s KTM i ve třídě MX2, kde se továrně daří už dlouhá léta. Továrna KTM ovládla třídu MX2 už dvanáctkrát během šestnácti let. Osm různých jezdců mělo na svém motocyklu KTM 250 SX-F červenou tabulku s číslem #1. Hoferův týmový parťák Tom Vialle je v současné době lídrem třídy. Hofer je navíc prvním Rakušanem v novodobé historii, který závodí v barvách domácího týmu Red Bull KTM, od doby Roberta Jonase.

 

Rene Hofer #811

„Spolupracuji s KTM asi deset let a vždy, když vstoupím do společnosti, mám pocit, že jsem na správném místě. Je to můj první rok s továrním týmem, ale už teď se cítím jako doma a je mi potěšením pracovat a trávit čas s lidmi, se kterými chceme dosáhnout našich cílů. Mohu jen říci, že jsem velice nadšený z toho, co přinesou další dva roky a každou minutu si budu užívat. Co se týče mě, budu vyvíjet maximální úsilí a vím, že všichni v týmu budou dělat to stejné. Spolupráce s rakouskou značkou bude mít snad i pozitivní vliv na motorsport v Rakousku. Jsem nesmírně vděčný za příležitost plnit si svůj sen, ale nemohu zapomenout na lidé, kteří mi pomohli se sem dostat, zejména má rodina.“

 

Robert Jonas, více prezident KTM Motorsport Offroad

„Rene vstoupil do továrního týmu jako osvědčený závodník, ale byli jsme nadšeni, když jsme viděli, jak reagoval na zimní trénink a okamžitě se dokázal přizpůsobit rychlosti a tempu třídy MX2. V roce 2019 se několikrát výborně předvedl s divokými kartami, takže jsme mohli očekávat, co bude v roce 2020 a to způsobilo, že splnil požadavky na továrního jezdce. Jeho kariéra se neustále vyvíjí a jsme nadšeni, že v jeho cestě můžeme pokračovat společně. Doufejme, že FIM Mistrovství světa začne co nejdříve a Rene s Tomem se znovu začnou učit a rozvíjet.“

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: KTM Press

16. 6. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.