19.06.2020
Protože negativní koronavirové zprávy zatím neberou konce, máme pro vás bohužel další takovou informaci. Ta se tentokrát týká Motokrosu národů veteránských družstev (2020 Vets MXdN), které měla o víkendu 12. - 13. září hostit Velká Británie. S ohledem na dosavadní stav, týkající se pandemie, se organizátoři rozhodli přeložit tento závod na příští rok s prozatímním datem 11. - 12. září 2021.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Primárním důvodem pro tohle rozhodnutí je dodržování předepsaných vzdáleností, z čehož vyplývá bezpečnost jezdců, pořadatelského týmu i diváků samotných. A nejde jen o sport jako takový. Druhotným důvodem je, že k těmto závodům neodmyslitelně patří rovněž večerní forma zábavy (bary a diskotéka), což jsou další části programu, které by se musely zrušit, přičemž bez nichž by neměl závodní víkend tu správnou atmosféru a šťávu. 


Třetí problematickou částí je samotná britská vláda, která trvá na čtrnáctidenní karanténě všech lidí, kteří cestují do Velké Británie. A to je s přihlédnutím k velkému počtu jezdců, jejich doprovodů i fanoušků ze zahraničí nemožné přehlédnout. Nebyl by to ten pravý mezinárodní závod, pakliže by se ho většina lidí nemohla zúčastnit. Naneštěstí v UK stále platí stupeň pohotovosti číslo čtyři, od něhož bude dlouhá cesta k uvolňování restrikcí, přestože počet případů a nakažených je nízký. 


Na závody se tradičně chystá velké množství závodníků z celého světa, z čehož vyplývá další logistická problematika. Nicméně pořadatelé se rozhodli, že všechny přihlášky uschovají na příští rok a nebudou vracet žádná startovné. Pokud však někdo bude trvat na vrácení financí, může se do 30. června rovnou prostřednictvím emailu obrátit na manažera závodu: 

[email protected] 

Pokud tak některý jezdec učiní, jeho místo bude automaticky přenecháno dalšímu, který čeká na příležitost. Pořadatelé věří, že všichni pochopí jejich rozhodnutí odložit takto důležité závody na příští rok, neboť jde o bezpečnost nás všech.

Připravila: Lucie Havlíčková (luh) 
Zdroj a foto: Motocrossplanet
19.06.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.