01.07.2020
Celých 112 dnů museli Simon Längenfelder (DIGA Procross GASGAS Factory Juniors) spolu s dalšími GP jezdci počkat na moment, kdy se znovu postavili na startovní rošt během českého mistráku, který hostil v neděli 28. června 2020 Dalečín. Längenfelder se blýskl už v kvalifikaci nejrychlejším časem ve skupině a ukázalo se, že je rozjetý a jen tak něco ho nepřekvapí ani v závodech.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V obou z nich bral totiž holeshot. Nicméně v prvním závodě musel Längenfelder přenechat čelo závodu jinému střelci, protože se dopustil malé chyby. Přestože dál zůstal nalepený na zadním blatníku soupeře, v dalších kolech se mu už nepodařilo najít ideální rytmus, začaly mu docházet síly a musel tak výrazně zpomalit. Na konci první rozjížďky tak byl odmávnutý jako pátý. 
 

  

Ve druhém závodě bojoval Simon s dalšími dvěma závodníky o druhou příčku. Tentokrát rytmus našel a byl tak schopný bezproblémově držet tempo se svými soupeři. Na konci z toho bylo třetí místo, a tak bral Simon Längenfelder třetí místo i celkově. 
 

Simon Längenfelder: "Celkově jsem se závodním víkendem spokojený. V prvním závodě se mi nepodařilo najít rytmus a jízda mě hodně vyčerpala, takže jsem skončil pátý. Ve druhém závodě jsem si se vším poradil mnohem lépe a byl jsem si schopný pojistit konečnou třetí příčku." 

Justin Amian: "Mám ohromnou radost, že už zase znovu spadl závodní žebřík. Simon Längenfelder ukázal, že se během nucené přestávky věnoval domácím úkolům. Povedlo se mu dosáhnout na pódiovou třetí příčku a zajistit tak týmu DIGA Procross GASGAS Factory Juniors první pódium."


Připravila:
Lucie Havlíčková (luh)
Foto: Pavel Horák 
Zdroj: Gatedrop
01.07.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.