09.07.2020
Účastník mistrovství světa třídy MX2 Richard Šikyňa začal koncem minulé sezóny spolupracovat se zkušeným jezdcem Maxem Naglem. Nagl je stále aktivním závodníkem, rozhodl se však předat své zkušenosti mladým pilotům. Už v loňské sezóně spolupracoval s Jonathanem Bengtssonem a letos s ním spolupracují Kevin Brumann a slovenský reprezentant Richard Šikyňa.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Na konci minulé sezóny jsme já s mým týmem hledali trenéra. Kontaktovali jsme proto Maxe, protože má spoustu zkušeností a je skvělý člověk. Věřím, že mi může pomoci, takže jsme se s ním setkali a společně jsme se bavili o tréninku. Společně jsme se dohodli na podmínkách, jsem opravdu šťastný,“ řekl Šikyňa v rozhovoru.

 

Šikyňa říká, že si spolupráci s Naglem opravdu užívá a dělá věci jinak než dříve, což by mělo jezdci JD GUNNEX KTM Teamu pomoci v rozvoji.

 

„Pracujeme spolu od zimy, tréninky s ním jsou výborné a já si to užívám. Bavíme se při tom a líbí se mi jeho tréninkový plán, je to úplně jiný trénink než předtím. Pomáhá mi se vším, já a můj tým jsme se přestěhovali do belgického Lommelu, abych mohl trénovat s Maxem co nejvíce. Musím trávit více času v písku, abych byl rychlejší, protože u nás nemáme žádné písečné tratě. Také pracuji na své rychlosti a na mých startech,“ dodal Šikyňa.

 

Porestartu sezóny MS MX2 chce Šikyňa dosahovat výsledků v TOP10. V minulosti se mu to již několikrát podařilo, ale vždy na tvrdé trati. Pokud mu Nagl pomůže vylepšit jízdu na písku, má Šikyňa spousty potenciálu do budoucna.

 

„Chceme být lepší každý víkend, věřím, že když se mi začnou více dařit starty, můžu bojovat o TOP10 na mistrovství světa MX2,“ uzavřel Richard.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Gatedrop.com

Foto: Pavel Horák

9. 7. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.