30.07.2020
Talentovaný španělský jezdec Iker Larranaga na sociálních sítích odhalil informaci o vážném zranění, které si přivodil před několika týdny během endura. Do svého výčtu zranění přidal zlomeninu krčního obratle C2, což si vyžádalo okamžitou operaci. A nedlouho poté podstoupil další, kdy mu dávali dohromady další zlomený obratel.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Přestože byl španělský rychlík v dobré formě, jsou to právě zranění, která mu neumožňují ukázat se v plné síle. Důkazem toho je, že se nedávno zotavil ze zlomeniny obratle T7, otřesu mozku, zlomenin klíční kosti a žeber, což je výčet všeho, co si okázal přivodit během úvodního kola letošního MXGP v Matterley Basin po srážce ve vzduchu s dalším jezdcem. Z tohoto všeho se dal dohromady a teď přišla další tvrdá rána. 

Larranaga na svých sociálních sítích uvedl: 
"Rád bych vám dnes oznámil, že příští týden pojedu závod mistrovství světa, ale realita je bohužel odlišná. Po několika týdnech jsem našel dostatek odvahy a sil k tomu, abych se s vámi podělil o špatné věci, které se odehrály v mém životě. Po doléčení předchozího zranění jsem naskočil zpět na motorku a po několika dnech jsem šel ošklivě k zemi na naprosto nesmyslné enduro překážce.  Zlomil jsem si krční obratel C2, takže jde o opravdu vážné zranění, jehož rozsah jsem si nedokázal ani představit. 

Musel jsem podstoupit okamžitou operaci a o týden později jsem byl na operačním sále znovu, aby mi dali dohromady další zlomený obratel. Oba tyto zákroky byly velmi náročné, ale vše proběhlo dobře a jsem již v domácím léčení. Chtěl bych poděkovat Dr. Alvarez Irustetatovi, že mi pomohl zůstat naživu. Tato zkušenost je pro mě hnací silou, abych se posouval v těchto těžkých časech kupředu. Objímám." 


Přejeme Ikerovi hodně štěstí během náročné a dlouhé léčby. 


Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroje: Gatedrop, Motocrossplanet
Foto: IG Iker Larranaga  
30.07.2020

 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.