10.09.2020
Druhé podujatie s trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“ na okruhu vo Faenza sa v stredu (9.9.2020) uskutočnilo aj za účasti Slováka Richarda Šikyňu (MX Slovakia), jazdiaceho vo farbách tímu JD GUNNEX KTM RACING TEAM v triede MX2 na motocykli KTM 250 SXF. Po nepresvedčivej kvalifikácii, v ktorej zajazdil 22. najrýchlejší čas si v hlavných pretekoch vybojoval spolu 9 bodov za 18. a 15. miesto. Celkovo to stačilo na 17. priečku. V priebežnom hodnotení seriáli si zo ziskom 45 bodov pohoršil o jednu pozíciu a patrí mu teraz priebežné 21. miesto. Už túto nedeľu sa pokúsi na tretích pretekoch vo Faenze zabojovať o ďalšie svetové body a návrat do TOP 20tky.

Richard Šikyňa #102

„Ráno som sa na motorke cítil dobre. Kvalifikácia bola veľmi vyrovnaná a tak môj čas stačil iba na 22. miesto. Reakciu na štart v prvej jazde som mal dobrú, ale v prvej zákrute ma jazdci z vonku zatvorili a za zákrutou som bol až niekde za 20. miestom. Celkom rýchlo som sa dostal na bodové pozície, ale na motorke som nejazdil uvoľnene a tak mi stvrdli ruky. Potom som sa do konca jazdy trápil a v cieli z toho bolo iba 18. miesto. V druhej jazde som mal lepší štart a začínal jazdu v TOP 15tke. Bohužiaľ moja rýchlosť bola dosť podpriemerná a prepadol som sa o niekoľko pozícií. V cieli som bol nakoniec na 15. mieste. S jazdami a výsledkom nie som vôbec spokojný. Viem že mám na omnoho viac, ale dnes som na viac nemal. Posledné preteky vo Faenze sú v nedeľu, tak dúfam, že si napravím chuť.“

Peter Kolek, manažér MX Slovakia

„Dnešok sa pre Riša nevyvíjal ideálne. 22. najrýchlejší čas v kvalifikácii zajazdil až v poslednom kole a ani to sa nedá považovať za dobré umiestnenie. Obom jazdám tiež chýbala potrebná rýchlosť a tak sa lepší výsledok ani nemohol dostaviť. 9 bodov síce nie je na zahodenie, ale na udržanie sa v TOP 20tke to jednoducho nestačí. Rišo musí viac zabrať, zdravo sa naštvať a sústrediť sa len a len na bezchybnú jazdu pri maximálnej rýchlosti, na jazdu bez kompromisov. Inak to neprelomí a bude aj naďalej zberať v jednotlivých jazdách iba po pár bodov, čo ale nemôže viesť k lepšiemu celkovému umiestneniu. Rozhodne na to má, ja o tom nepochybujem. Kľúč od vlastného úspechu ale má v rukách a najme v hlave len on sám. Tak prosím Vás držme všetci Rišovi palce a jemu sa to určite podarí.“