19.09.2020
Husqvarna přišla s oznámením, že dánský jezdec Thomas Kjer Olsen (dál TKO) podepsal dvouletý kontrakt, který ho v letech 2021 a 2022 posadí do sedla motorky FC 450, na níž odjede MXGP. Thomas bude závodit za Rockstar Energy Husqvarna továrnu v IceOne Racing teamu, jehož manažerem je Antti Pyrhönen.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Pro úspěšného třiadvacetiletého jezdce TKO je prodloužení spolupráce s Husqvarnou skvělou výzvou, která mu dává šanci přestoupit do třídy MXGP. Thomasovi se podařilo skončit na druhém místě v loňském šampionátu MX2 a v letech 2017 a 2018 byl třetí. 
 

Jak se k přestupové novince TKO vyjádřil? 
"Mám radost, že mohu pokračovat ve spolupráci s Rockstar Energy Husqvarna továrnou, díky které pojedu dál v dresu IceOne Racing a naskočím do MXGP. Tým opravdu obdivuji, protože odvádí skvělou práci a jsem přesvědčený, že se jedná o nejlepší tým v MXGP třídě. S Husqvarnou jsem po celou dobu MX2 kariéry a podařilo se nám dosáhnout mnoha úspěchů. Jsem si vědomý, že jim mám zač děkovat. Zároveň se velmi těším na novou etapu mojí kariéry a přestup do MXGP. Měl jsem už možnost otestovat IceOne FC 450 motocykl a je opravdu neuvěřitelný. Tak lehký, ale zároveň výkonný. Navíc protože jsem většího vzrůstu, troufám si tvrdit, že opravdu sedne mému závodnímu stylu. MXGP kategorie je velmi našlapaná. Je plná zkušených jezdců, z nichž spousta přestoupila do vyšší třídy z MX2 v předchozích letech. Doufám, že se mi podaří rychle začlenit. Těším se na všechno, co je s MXGP spojeno. V současné době se však naplno soustředím na MX2 šampionát. Máme před sebou ještě spoustu závodů, ale jsem z přestupu do vyšší kategorie nadšený a těším se, až začneme motorku FC 450 testovat během zimní přestávky. Neskutečně se na rok 2021 v MXGP třídě těším. "

Antti Pyrhönen - manažer Rockstar Energy Huswvarna továrny:
"Samozřejmě jsme si Thomase začali všímat již od jeho prvního roku v Husqvarně a jsme si jistí, že do našeho týmu skvěle zapadá a stane se parťákem pro Arminase Jasikonise. Jedná se o přirozený přestup z MX2 do MXGP. Thomas je naprostý profesionál, přičemž jeho přístup k závodění a výsledky hovoří jednoznačně. Skončit v TOP3 v rámci mistrovství světa MX2 říká dost o jeho schopnostech a a cílevědomosti. Je fit, rychlý a silný, takže není pochyb o tom, že bude na FC 450 závodit naplno. Máme před sebou ještě letošní sezónu, ale už teď se těšíme na rok 2021 a na spolupráci s naším mladým týmem."

Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroj: Gatedrop
19.09.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.