20.09.2020
Před nedávnem byl Chad Reed hostem ve Whiskey Throttle show, kde se vskutku hezky rozpovídal. Chad se neváhal v interview zmínit o neskutečné rychlosti a talentu jeho soupeře z roku 2001, jímž byl Mickael Pichon, který v této sezóně jednoznačně dominoval mistrovství světa dvěstěpadesátek.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

  "Mickael byl úžasný," uznal nahlas Reed. "Myslím, že pokud byste seskládali kategorii, do níž byste zařadili všechny talentované jezdce z celého světa, pak by se Mickael měl zaslouženě objevit na úplném vrcholu tohoto seznamu všude ve světě." 
 


Na otázku, proč byl Pichon tak úžasným jezdcem, Reed odvětil: "Mickael byl trošku jako tlakový hrnec. V roce 1999 ho vyhodili od Hondy, V Americe si s ním jen vytírali podlahu. Měli jsme možnost sledovat motivovaného a oddaného jezdce, který byl ve svém živlu a závodil za dobrý tým na kvalitní motorce. Vsadil bych se, že pokud jste sledovali Mickaela, bylo to to nejlepší, co jste mohli udělat, protože osobně jsem se před startem prvního závodu zamýšlel nějak takto. "Chci být mistrem světa", pak jsem trošku slevoval: "Přeji si, aby se mi dařilo a chci vyhrávat." Někdy jsem si říkal: "Letos chci být mistrem světa, přestože je Mickael taky na startu?"

 

Chad Reed - 1. část: 

 

"Mickael byl jediným jezdcem, kterého jsem v rámci amerických závodů opravdu sledoval. Vždycky jsem si říkal - je to Mickael Pichon, který byl pro mě prostě Amíkem. Osobně jsem měl možnost sledovat Pichonovi americké úspěchy v letech 1995 - 1999. Viděl jsem ho dvakrát vyhrát superkrosový titul třídy 125 ccm a sklízet úspěchy."

"Věděl jsem o Pitu Beirerovi, ale moc jsem o něm popravdě nepřemýšlel - myslím, že mě za tuhle pravdu bude nenávidět. Věděl jsem, že jsou GP jezdci, ale nějak extra mě nevykolejovali. Mickaela jsem však měl zařazeného mezi jezdce, kteří závodili v Americe. Byl sice typickým Evropanem, ale neuvěřitelně rychlým, což bylo vidět zvlášť během kvalifikace, kdy rozhodovaly časy na kolo."  

Reed se rovněž rozpovídal o tom, jak ztrácel v Lommelu na Smetse 11 sekund, když poprvé závodil na Kawasaki. Americký šéf Bruce Sternstrum nakonec zrušil smlouvu, která určovala, že bude závodit ještě jednu sezónu v GP na dvěstěpadesátce. Důvodem bylo, že americká Kawasaki by mu už neprodloužila kontrakt v roce 2003.
 

Mrkněte se na obě části super show Whiskey Throttle s Grant Langstonem a Davidem Pingreem, kteří rozebírají kariéru Chada Reeda od úplného začátku (o GP se ve videu mluví v čase 1 h 6 minut). 
 

Chad Reed - 2. část: 


Mickael Pichon

Podívejte se níže na kariérní souhrn francouzského motokrosového jezdce Michaela Pichona (narozený 13. února 1976 v Le Mans). Pichon jezdil americké superkrosy v letech 1995 - 1999. Dvakrát se stal světovým šampionem, když závodil na Kawasaki. Poté se vrátil zpět do Evropy, kde podepsal smlouvu se Suzuki  a závodil v rámci mistrovství světa ve třídě 250 ccm, která se v současné době jmenuje MX1-GP. Pichon vyhrál dvěstěpadesátkový šampionát dvakrát v letech 2001 a 2002. Celkově vyhrál 38 závodů mistrovství světa. 

V roce 2004 přešel Pichon k Hondě a v roce 2006 závodil na KTM. V době, kdy jezdil na KTM, onemocněl. Výsledkem testů byla diagnóza mononukleóza. V roce 2007 závodil ve třídě MX3-GP, kde skončil na 24. místě. V roce 2010 se mu podařilo vyhrát francouzskž závod právě v rámci MX3-GP šampionátu. 
 

 


 

A na závěr si dejme ještě video Chad Reed - kariérní highlights: 


Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroj: Gatedrop
20.09.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.