17.10.2020
Shaun Simpson budu pokračovat v sezóně 2021 v úzké spolupráci s továrnou KTM. Zahájí tak druhou sezónu pro svůj SS24 KTM MXGP Team. S týmem by se měl ukázat na mezinárodních a národních závodech.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Skot je stále jediným britským vítězem Grand Prix MXGP za posledních třináct let. V současné době rehabilituje po trojici nešťastných zranění, která ho nepustila na startovní rošt po obnovení FIM Mistrovství světa MXGP po prvotní vynucené pauze.

 

Zatímco počáteční fyzické problémy znamenaly pro Shauna klidný start, Simpson je nadšený, že jeho spolupráce a pozitivní práce s továrnou KTM bude pokračovat i v sezóně 2021. Chce být jedním z mála zástupců Velké Británie na nejvyšší úrovni motocrossu. Na počátku sezóny bude Simpsonovi téměř 33 let a bude schopen využít všech svých zkušeností a znalostí v alternativním vývoji KTM 450 SX-F a bojovat o nejlepší možné umístění v MXGP.

 

Jezdec s číslem #24 se dokázal klasifikovat na 4. místě na druhém závodě Velké ceně Nizozemska, která se konala v březnu ve Valkenswaardu. Poté dokázal i nějakou dobu bojovat v pětce nejlepších závodníků.

 

„Rok 2020 byl jedním z těch zvláštních roků, který je nezapomenutelný, ale na který chcete zároveň zapomenout,“ vzkázal Simpson, který se zotavuje se zlomeniny prstu a dvou obratlů. „Vynaložili jsme velké úsilí, abychom rozeběhli a sestavili tým, dosáhly podpory a splnili požadavky sponzorů a všech, kteří mě podporovali. Poté se sezóna tak rychle zastavila a já se musel vypořádat se zraněními. Pro rok 2021 jsme připraveni a máme stejné cíle jako v letošní sezóně. Nic se nemění. Chtěl bych poděkovat KTM za to, že chce pokračovat v té o cestě se mnou a za všechny lidi, kteří slíbili nebo vyjádřili podporu pro rok 2021. Vím, že stále není jasné, jak to bude s jednotlivými kalendáři. Ale doufám, že se budeme už brzy moci znovu ukázat fanouškům.“

 

„Když jsme se dozvěděli o tom, že Shaun chce pokračovat se závoděním a s týmem SS24 KTM MXGP, chtěli jsme být stále jeho součástí. Je dobrým ambasadorem naší značky a její hodnotu přenese na trať i mimo ni,“ komentoval jeho plány Viceprezident pro terénní sport KTM Robert Jonas

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: MX Large, Shaun Simpson

Foto: FacebookShaun Simpson 24

17. 10. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.