Po silných dobách v MX2, podepsal Vlaanderen kontrakt na závody mistrovství světa MXGP před letošní sezónou. Čtyřiadvacetiletý závodník nevstoupil do sezóny zcela fit, spolu se zraněním, které si přivodil před závodem v Matterley Basin. S vývojem sezóny se zlepšovaly i Calvinovy výsledky, začal se zlepšovat a bojovat vpředu.
Se dvěma sedmými místy ukázal zejména na MXGP of Limburg a MXGP of Lombardia, že má dobré tempo na to, aby mohl bojovat v této velice nabité skupině závodníků. Na letošní rok se jezdec i tým pokusí navázat ještě lepšími výsledky, než v letošní sezóně. Vlaanderen se kromě MXGP zúčastní také nizozemského šampionátu, pokud nebude kolidovat se závody GP. Druhý jezdec týmu bude oznámen v brzké době.
Calvin Vlaanderen #10
„Jsem opravdu rád, že podepisuji s Gebben Van Venrooy Racing na další rok. Chtěl bych poděkovat Ruud van Venroyovi, Emile Gebben a Klassu Hattemovi za to, že mi věří a dají mi vše pro to, abych mohl dosahovat svých cílů. Bylo mi ctí s nimi letos spolupracovat. Hodně jsme se posunuli jako tým s motorkou, ale také s mými jízdními dovednostmi a to se ukázalo ve výsledcích. Těším se na zimní přípravu, abych byl stoprocentně připraven na rok 2021. Nemůžu se dočkat nové sezóny s mým týmem!“
Klaas Hattem – manažer týmu Gebben Van Venrooy Racing
„Tým Gebben Van Venrooy Racing je velmi šťastný s prodloužením smlouvy s Calvinem Vlaanderenem. Tým je velmi motivován proměnit důvěru, kterou v nás Calvin vkládá, ve výsledky. Calvin má v sobě potenciál růst až na absolutní vrchol a tým udělá všechno pro to, aby se tomu stalo.“
Připravil: Pavel Horák
Zdroj: Gebben Van Venrooy Racing
Foto: Facebook Calvin Vlaanderen
14. 11. 2020