15.11.2020
V našem archivu k historii sajdkárkrosu jsme narazili na další unikátní, dobový záznam z mezinárodního závodu v Ouběnicích, který se jel za účasti tehdejší světové špičky o víkendu 5.-6.4.1985.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Z tohoto závodu jsme již publikovali článek s videem z amatérské kamery (naleznete ho zde: www.motolevel.com/clanek-8674-video-a-foto-z-mez-oubenice-1985). Nyní přikládáme již profesionální práci od Československé televize, která z Ouběnic vysílala živý přenos. Bohužel se nám nedochoval úplně celý záznam, i přesto je velmi hodnotný s fundovaným komentářem.

Přenesete se do minulé doby, kdy ve světě vládli Švýcaři Bächtold a Fuss na jejich silném stroji EML Jumbo. V Ouběnicích se tehdy jel již 10. ročník mezinárodních závodů, který jak tomu zde bylo zvykem, navštívilo kolem desetitisíce diváků.

„Program zpestřili i veteráni Vlastimil Válek, Karel Pilař, Jaroslav Kmoch, Jan Němeček a další nestoři motocyklového sportu, když předvedli nádherné sportovní zápolení. Závod sajdkár přinesl napínavou podívanou. Favorité, Švýcaři Bächtold a Fuss, byli zcela jasní a bez konkurence. Navíc dva jejich soupeři, Andreas Hüsser a bratři Huwylerovi, kteří jim mohli „zatopit“, nepřijeli. Milým překvapením byla ouběnická posádka Novotný–Lundák, ač hendikepována výkonem stroje vybojovala si druhé místo. Nezapomenutelný souboj svedla sovětská posádka Ščerbinin–Zirjanov se Švýcary Heinzem a Manserem. Vítězně z něho vyšla posádka ze SSSR a obsadila 3. místo,“ vyprávěl František Hejnal.

Výsledky:

1. Bächtold – Fuss (CH)
2. Novotný – Lundák (ČS)
3. Ščerbinin – Zirjanov (SSSR)
4. Heinz – Manser (CH)
5. Loreter – Kloo (A)
6. van Gastel – van Bijl (NL)
7. Verweymeren – Gils (NL)
8. van Goch – Hurkmans (NL)
9. Gloor – Gloor (CH)


Nyní si již vychutnejte TV přenos, který je rozdělen do dvou částí!(joh)
Foto: Archiv AMK Ouběnice

15.11.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
19.11.2020   11:58
ivano napsal(a):

předmět

pepino...naprostá nádhera!!!!!!!!