16.11.2020
I v příštím roce se na soupisce stálých účastníků mistrovství světa třídy MX2 objeví jméno dvaadvacetiletého Rakušana Michaela Sandnera. V uplynulé sezóně exceloval v úvodních dílech našeho mezinárodního mistrovství třídy MX2, které opustil po třech závodech z vedoucí pozice, s více než padesátibodovým náskokem na druhého v pořadí, krajana Johannese Kleina. Pak naskočil do seriálu mistrovství světa, když dostal spolu s mladým Švédem Isakem Giftingem příležitost nahradit ve zbývajících závodech třídy MX2 zraněné jezdce prestižního týmu DIGA Procross GasGas Juniors, Längenfeldera a Sydowa.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V dresu továrního týmu se mu nejlépe vydařil závěrečný trojzávod na hlinité trati v italské Pietramuratě. Ale zatímco Isak Gifting zaujal a dostal nabídku členství v týmu GasGas pro příští sezónu, pro Michaela Sandnera skončila spolupráce posledním závodem v Itálii. Nebyl to ale konec nadějím. Vždyť už v roce 2019 zaskakoval Michi v britském týmu Hitachi KTM. O zkušeného jezdce projevil zájem Niklas Raths, majitel ambiciózního německého týmu Raths KTM Motosport. Nabídl mu angažmá pro evropské závody seriálu mistrovství světa třídy MX2 v sezóně 2021. Druhým jezdcem týmu bude nadějný německý junior Marnique Appelt, letos účastník několika závodů EMX 250 a šestý v celkovém pořadí Youngsters Cupu německého mistrovství ADAC, pro nějž bude prioritou právě třída EMX250.

 

Ke své nové roli Michael Sandner řekl: „Jsem rád, že budu mít příležitost jezdit dál mistrovství světa třídy MX2. Velký dík Niklasi Rathsovi, věřím, že díky jemu půjde v sezóně 2021 všechno hladce a bez problémů. Chci využít zimu, abych se dobře připravil a mohl příští rok podávat co nejlepší výkony.“

 

Připravil: Petr Starý

Zdroj: Crossnews.at

Foto: MXGP, Deník – J.Škrle

16. 11. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.